Rosja: Zatrzymania ws. ataku w Moskwie. Wśród podejrzanych cudzoziemcy

Świat
Rosja: Zatrzymania ws. ataku w Moskwie. Wśród podejrzanych cudzoziemcy
Federalna Służba Bezpieczeństwa
Jeden z zatrzymanych przez FSB

Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała trzy kolejne osoby podejrzane o udział w organizacji ataku w Moskwie. Miały umożliwić zakup broni oraz samochodu, którym uciekali terroryści.

Operację zatrzymań przeprowadzono w Moskwie, Jekaterynburgu i Omsku. FSB ujęła trzy osoby: Rosjanina i dwóch cudzoziemców, którzy pochodzą z regionu Azji Środkowej.

 

Według informacji FSB ustalono, że "dwóch z zatrzymanych przekazało pieniądze na zakup broni palnej i pojazdu wykorzystanego w ataku terrorystycznym, trzeci był bezpośrednio zaangażowany w werbowanie wspólników ataku terrorystycznego i finansowanie jego sprawców".

 

Rosyjskie służby opublikowały nagrania z zatrzymań. Jednego z podejrzanych przetransportowano śmigłowcem.

Atak w Moskwie

Do ataku na kompleks handlowy Crocus w Moskwie doszło w piątek 22 marca. Co najmniej czterech mężczyzn otworzyło ogień z broni długiej do klientów centrum i uczestników odbywającego się tam koncertu.

 

ZOBACZ: Rosja zbombardowała Kijów za atak terrorystyczny w Moskwie

 

Zginęły 144 osoby, ponad 551 zostało rannych. Rosyjska prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie dotyczącej ataku terrorystycznego.

 

Dzień po ataku szef FSB Aleksander Bortnikow informował o zatrzymaniu 11 osób podejrzanych o udział i organizację ataku. Pod koniec marca w Tadżykistanie zatrzymano kolejnych dziewięciu "bojowników", podejrzanych o finansowanie ataku.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie