Wybory samorządowe 2024. Wieczór wyborczy na antenach Polsatu, oglądaj 7 kwietnia

Polska
Wybory samorządowe 2024. Wieczór wyborczy na antenach Polsatu, oglądaj 7 kwietnia
Polsat
Wieczór wyborczy na kanałach informacyjnych Polsatu 7 kwietnia

7 kwietnia od 20:00 do 24:00 wieczór wyborczy "Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024", a w nim wyniki sondażowe do sejmików oraz dla sześciu miast. Program dostępny w trzech kanałach informacyjnych Polsatu: Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka.

Wszystkie najważniejsze informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje również w polsatnews.pl oraz Interii.

 

Na kogo postawią Polacy? Czy znów padnie rekord frekwencji przy urnach?

 

Już w niedzielę 7 kwietnia w kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 20:00 wszystko o wyborach samorządowych 2024. Analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O 21:00 – poznamy wyniki sondażu exit poll.

 

Gospodarzami wieczoru będą Piotr Witwicki - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący "Wydarzenia" oraz "Gościa Wydarzeń" i Katarzyna Zdanowicz – dziennikarka Polsat News i Wydarzeń oraz autorka podcastów "Między wersami" w Interii.

 

- Ostatnia frekwencja wyborcza pokazała, że Polacy chcą świadomie decydować o tym, kto ich reprezentuje i dokładnie wiedzą, jakich decyzji oczekują po politykach. Śledzą kampanie, oglądają debaty polityczne. Wieczór wyborczy "Polska Wybiera Wybory Samorządowe" jest zarówno dla nas dziennikarzy, jak i dla wyborców bardzo istotny, bo stanowi kulminację kampanii politycznej. Dowiadujemy się, na kogo i na jakie partie postawili tym razem Polacy. Dlatego bardzo starannie przygotowujemy się do tego wydarzenia. Przez cały dzień reporterzy Polsat News oraz Interii będą przekazywać informacje z całej Polski. W polsatnews.pl i w serwisie Interia Wydarzenia będziemy prowadzić tekstową relację live, a od 20:00 będziemy obecni we wszystkich naszych kanałach informacyjnych oraz w internecie - mówi Piotr Witwicki.

 

ZOBACZ: Średnio ponad 1 milion 125 tys. widzów obejrzało programy "Lepsza Polska"

 

Bogdan Rymanowski prowadzący m.in. "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" uznany w sondażu Wirtualnej Polski za najchętniej oglądanego prezentera stacji informacyjno-publicystycznych w Polsce będzie rozmawiać z najważniejszymi politykami, ekspertami i publicystami. Tego wieczoru gośćmi Bogdana Rymanowskiego będą politycy oraz politolodzy m.in prof. Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński), prof. Ewa Marciniak (dyr. CBOS) i dziennikarze Piotr Zaremba oraz Zuzanna Dąbrowska.

 

Mateusz Białkowski – prowadzący "Wydarzenia 12:50" oraz "Wydarzenia 15:50", dziennikarz Wydarzeń 24 na bieżąco przekaże najciekawsze opinie internautów, prześledzi, co dzieje się w social mediach - poda najgorętsze tweety i komentarze.

 

Igor Sokołowski – prowadzący "Wydarzenia 15:50" będzie analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą.

 

Reporterzy Polsat News i Interii będą obecni we wszystkich sztabach wyborczych i stamtąd przekażą widzom najświeższe komentarze polityków oraz pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Będą też w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

 

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o 21:00 jednocześnie na antenach kanałów informacyjnych pokażemy pierwsze wyniki sondażu exit poll. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz o wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w 6 miastach Polski (Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa).

 

Informacje o przebiegu wyborów będzie można przez cały dzień i cały wieczór śledzić w portalu Interia. Na stronie głównej pokażemy transmisję wieczoru wyborczego w Polsat News, a także wizualizacje wyników: wyborczą mapę Polski oraz wyniki pojedynków prezydenckich w poszczególnych miastach wojewódzkich. W serwisie Interia Wydarzenia opublikujemy szczegółowe wyniki wyborów – do sejmików wojewódzkich, rad miast, na prezydentów miast, a także demograficzne ciekawostki z exit poll (jak głosowały wsie a jak miasta, jak mężczyźni a jak kobiety, jak młodsi a jak starsi).

 

Wieczór wyborczy będzie realizowany w studiu na ul. Łubinowej z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR - Augmented Reality).

 

8 kwietnia (poniedziałek) od godz. 6:00 zapraszamy do Polsat News na specjalne wydanie Nowego Dnia "Polska Wybrała".

 

Karolina Soczewka i Bartosz Kwiatek podsumują jak głosowali Polacy w wyborach samorządowych. Kogo – według sondaży exit poll wybrali do pełnienia funkcji radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i czy w samorządach lokalnych zmienił się układ sił. Michał Stela przeprowadzi analizę wyników spływających z poszczególnych komisji wyborczych. Będzie to pierwsze tak pełne podsumowanie powyborcze.

 

Codziennie Polsat News średnio ogląda 3 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 7,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne – Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, Polsat News Polityka oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń. Informacje Polsatu to także silna część internetowa – poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl. Łącznie prawie 24 mln mieszkańców Polski, co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat - kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

 

Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie