"Przełom". Ukraina z nową możliwością zawarcia małżeństwa

Świat
"Przełom". Ukraina z nową możliwością zawarcia małżeństwa
Pexels
W Ukrainie możliwy związek zawierany przez aplikację

Ukraińcy będą mogli wziąć ślub za pośrednictwem specjalnej, urzędowej aplikacji. Zgodził się na to rząd w Kijowie. "Szybko jak w Las Vegas, wygodnie i łatwo" - podsumował minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow.

Rząd Ukrainy poparł decyzję o możliwości zawierania małżeństw przez połączenie wideo w specjalnej urzędowej aplikacji Dija - przekazał minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow.

 

"Opcja ta będzie szczególnie ważna dla żołnierzy i par, które rozdzieliły się z powodu wojny" - dodał we wpisie w mediach społecznościowych.

Małżeństwa w Ukrainie jeszcze łatwiejsze. Pomoże specjalna aplikacja 

Minister wyjaśnił, że pracownik urzędu stanu cywilnego udzieli parze ślubu zdalnie. To oznacza, że mężczyzna i kobieta połączą się z urzędnikiem na wideo, gdzie powiedzą sobie "tak", a następnie dokumenty zostaną poświadczone za pomocą podpisu elektronicznego w aplikacji Dija.

 

Według Fiodorowa zawarcie związku małżeńskiego będzie możliwe po kilku etapach weryfikacji, co czyni usługę bezpieczną.

 

ZOBACZ: Fala zmian w otoczeniu Zełenskiego. Zwolnił bliskich współpracowników

 

"Będzie to przełom w usługach publicznych, niepodobny do niczego innego na świecie. Szybko jak w Las Vegas, wygodnie i łatwo" - podsumował Fedorow.

 

Już wcześniej w Ukrainie obowiązywało prawo dostosowane do obecnej sytuacji wojennej. Do urzędu stanu cywilnego mogła zgłosić się kobieta, której partner przebywa na froncie i zawrzeć z nim małżeństwo poprzez powiedzenie sobie "tak" podczas zdalnej rozmowy.

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie