Blik będzie płatny? Zmiana cennika i stawek w popularnym banku

Biznes
Blik będzie płatny? Zmiana cennika i stawek w popularnym banku
Pixabay/Pexels
Płatność blikiem już nie będzie darmowa

Od 3 kwietnia w mBanku będą obowiązywały nowe stawki i cennik opłat za niektóre usługi. Pojawi się między innymi opłata za transakcje wykonywane Blikiem. Za każdorazową wypłatę pieniędzy będzie pobierana opłata w wysokości 5 zł. W jakich sytuacjach będzie trzeba ponieść koszty?

Blik to rozwiązanie, z którego korzysta zdecydowana większość posiadaczy kont bankowych. Łatwy i przede wszystkim darmowy system płatności mobilnych pozwala płacić za zakupy, wykonywać przelewy i wypłacać pieniądze z bankomatów.

Kiedy Blik będzie płatny?

Na razie jest on jeszcze darmowy, ale już niebawem się to zmieni. Ale czy w każdym przypadku?


3 kwietnia mBank wprowadzi nowy cennik i stawki za niektóre usługi. Niemiłą niespodzianką dla posiadaczy konta w tym banku będzie fakt, że w niektórych sytuacjach Blik będzie płatny. Z konta użytkowników będzie każdorazowo znikać 5 zł.

Za co będzie pobierana opłata?

mBank wydał komunikat, że od 3 kwietnia wypłata pieniędzy za pomocą Blik w niektórych bankomatach będzie wiązała się z pobraniem opłaty w wysokości 5 zł.

 

Jeśli posiadacz konta w banku mBank będzie chciał wypłacić pieniądze z bankomatu Santandera lub Euronetu, to każdorazowo będzie pobierana opłata 5 zł od transakcji. Jednocześnie bank zachęca do tego, aby dokonywać płatności za pomocą karty, zamiast wypłacać gotówkę

 

ZOBACZ: Polacy robią biznes na afrykańskich krowach. Jaki?


Opłaty za Blik wzrosną również w przypadku, gdy klient banku będzie chciał wypłacić pieniądze z bankomatu mBanku i Planet Cash. Pobierana będzie wtedy opłata w wysokości 2,50 zł za wypłatę mniej niż 300 zł. 


Nowe opłaty zaczną obowiązywać od 4 czerwca 2024 roku. mBank informuje również, że wyższe opłaty będą dotyczyły jeszcze przelewów wykonywanych w placówce banku lub za pomocą mLinii.

 

Z konta klienta zostanie wtedy nie 6 zł, jak dotychczas, ale 10 zł. mBank argumentuje podwyżki opłat faktem, że musi ponosić coraz wyższe koszty operacyjne. Przy okazji sugeruje również dokonywanie transakcji przy pomocy karty bankowej

red. / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie