Niecodzienny widok w Tatrach. Niedźwiedzie urządziły sobie wyścigi

Polska
Niecodzienny widok w Tatrach. Niedźwiedzie urządziły sobie wyścigi
Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Wiosna już na stałe zagościła w polskich górach. Niedźwiedzie coraz śmielej pojawiają się w różnych jego częściach. Zwierzęta pojawiają się też w bardziej turystycznych miejscach takich jak np. Dolina Kościeliska. Na nagraniu zarejestrowano całą rodzinkę, która urządziła sobie wyścigi.

Do internatu za pośrednictwem strony tatromaniak.pl trafiło nagranie z Tatrzańskiego Partu Narodowego, które zrobili spacerujący turyści. Widać na nim jak niedźwiedzia mama biegnie ze trzema młodymi

Wiosna w Tatrach. Na turystyczne szlaki wyszły niedźwiedzie

Turyści ukryli się za drzewami, więc na szczęście nie weszli ze sobą w żaden kontakt. Chociaż filmik wygląda wesoło, to przysporzył im wiele emocji. 

 

ZOBACZ: Tatry. Niedźwiedzie pojawiają się w okolicach osiedli. Były widywane m.in. na Gubałówce

 

"Byliśmy świadkiem tego, co widzicie, był dreszczyk emocji, strach i piękno natury! Nie zapomnimy do końca życia! Pozdrawiamy ekipę, która uczestniczyła w tym z nami i wysłała filmik" - podzielili się wrażeniami z tego spotkania w komentarzu. 

 

Przerażeni filmikiem byli też komentujący. "Jeszcze trochę takich filmików i będę bała się chodzić po tatrzańskich szlakach" - napisał jeden z internautów. Inna osoba podzieliła się swoją historią: Nie jadę już w Tatry, właśnie przez niedźwiedzie.(...) W zeszłym roku miałem bliskie spotkanie z misiem, a jeżdżę w góry od 40 lat. 

Co zrobić, jak się spotka niedźwiedzia? Eksperci odpowiadają

Warto przypomnieć, że niedźwiedzie to nie pluszowe misie - przy spotkaniu bliskiego stopnia trzeba uważać. Najlepiej zachować spokój i się wycofać. "Unikajcie nagłych ruchów i nie podchodźcie, by zrobić zdjęcia, nie rzucajcie też żadnego jedzenia w kierunku zwierzęcia" - instruują pracownicy parku narodowego. 

 

ZOBACZ: Zwrot ws. niedźwiedzia, który wtargnął do miasteczka na Słowacji

 

Podczas górskich wycieczek trzeba też pamiętać o zabieraniu ze sobą śmieci i resztek jedzenia, które należy wyrzucić w wyznaczonych miejscach poza obszarem parku. 

 

"Wędrowanie tylko po wyznaczonych szlakach oraz powrót z gór przed zmrokiem pozwolą podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody, z szacunkiem dla życia dzikich zwierząt, które mają tutaj swój dom" - zaapelowano w komunikacie. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie