Wylał cuchnącą substancję w sklepie. Gigantyczne straty

Polska
Wylał cuchnącą substancję w sklepie. Gigantyczne straty
Pixabay
Mężczyzna wylał substancję do odstraszania dzików w sklepie (zdjęcie ilustracyjne)

W sklepie przy ulicy Lotniczej w Legnicy jeden z klientów oblał towar substancją do odstraszania dzików, po czym uciekł. - Nie jest wykluczone, że działał na zlecenie - powiedziała w rozmowie z Polsat News Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Straty wyceniono na blisko 300 tys. zł.

Jak relacjonują policjanci, mężczyzna podszedł do kasy, po czym na towar znajdujący się obok, wylał substancję do odstraszania dzików. Sprawca natychmiast uciekł, ale całą sytuację uchwyciły kamery monitoringu. 

Legnica. Wylał cuchnącą substancję w sklepie. Setki tysięcy złotych start

Właściciel wycenił straty na około 300 tys. zł. - Trzeba podkreślić, że taka substancja nie tylko w niewyobrażalny sposób brzydko pachnie, ale jest też trudna do wywabienia. Żeby zneutralizować taki zapach konieczne jest ozonowanie i remont - powiedziała w rozmowie z Polsat News Anna Tersa z zespołu prasowego w KMP w Legnicy.  

 

- Policjanci udostępnili zarejestrowany przez kamery monitoringu wizerunek tego mężczyzny. Dzięki doskonałej współpracy z mediami i zaangażowaniu społeczeństwa został zidentyfikowany i zatrzymany - podkreśliła. 

 

ZOBACZ: Lasy Państwowe. Kolumna maszerujących dzików. Zwierzęta uchwycone przez fotopułapkę

 

Zatrzymany mężczyzna to 26-latek z Legnicy. Przyznał się do winy, ale nie chciał powiedzieć, dlaczego rozlał tę substancję w sklepie. - Będziemy to wyjaśniać. Nie jest wykluczone, że działał na zlecenie - dodała. Mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za które grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Agata Sucharska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie