Taksówkarze zablokowali centrum Warszawy. Przedstawili żądania

Moto
Taksówkarze zablokowali centrum Warszawy. Przedstawili żądania
PAP/Szymon Pulcyn
Taksówkarze protestowali w Warszawie

Warszawscy taksówkarze zablokowali po południu centrum stolicy. Domagali się aktualizacji stawek za kilometr i zmiany w traktowaniu ich przez władze miasta. Taksówkarze poinformowali, że jeśli protest nie odniesie skutku, to zablokują całą Warszawę.

W centrum Warszawy od godziny 14:00 do 17:00 blisko 300 osób blokowało ruch na ulicy Emilii Plater, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki oraz Dworcu Centralnym. Ulica była zamknięta od Świętokrzyskiej do Alej Jerozolimskich.

 

Głównym postulatem taksówkarzy jest podniesienie stawki za przejazd, która nie była aktualizowana od 22 lat - w taryfie I wynosi ona 3 zł/km.

Warszawa. Protest taksówkarzy. Domagają się podniesienia stawki za kilometr

"Od ponad 25 lat cena za przejechany kilometr taksówką w Warszawie zostaje ceną niezmienną, a wszelkie koszty prowadzenia działalności gospodarczej (ZUS ponad 175 proc.) czy koszty utrzymania gospodarstwa domowego wzrosły ponad 200 proc. nie wspominając o paliwie które wrosło ponad 110 proc." - przekazali w sieci warszawscy taksówkarze zawodowi z "Solidarności".

 

ZOBACZ: Warszawa. Ostrzelane autobusy na Marszałkowskiej. Ktoś użył wiatrówki

 

Rada Miasta na razie nie zgodziła się na zwiększenie wspomnianej stawki. Taksówkarze natomiast protestują też przeciw firmom przewozowym na aplikacje, stosującym tzw. dynamiczne cenniki. Jak wyjaśniają, w godzinach szczytu kurs może być droższy niż tradycyjną taksówką, zwrócili też uwagę na kwestie bezpieczeństwa takich usług.

 

Kolejny protest zapowiadają na 4 kwietnia, czyli w dniu obrad Rady Miasta. Zapowiedziano, że jeżeli nie będzie porozumienia, to 5 kwietnia zdecydują się na blokadę Warszawy.

Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie