Nie żyje ksiądz prałat Roman Kneblewski. Miał 72 lata

Polska
Nie żyje ksiądz prałat Roman Kneblewski. Miał 72 lata
Facebook/ Ks. Roman Adam Kneblewski
Nie żyje ksiądz prałat Roman Kneblewski

Nie żyje ksiądz prałat Roman Kneblewski - informowała Diecezja Bydgoska. Duchowny był związany ze środowiskiem narodowym. Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostaną podane w najbliższym czasie.

Ksiądz Roman Kneblewski był emerytowanych kapłanem Diecezji Bydgoskiej, która poinformowała o jego śmierci w środę rano. Dzień wcześniej skończył 72 lata. 

 

Diecezja zapowiedziała, że wkrótce poinformuje o uroczystościach pogrzebowych.

 

Ks. Kneblewski przez lata był proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, którą nazywał "bydgoskim Sacre Coeur".

 

Był związany ze środowiskiem narodowym i udzielał się medialnie. Na przykład w zeszłym roku skrytykował zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wolontariuszy WOŚP porównał do Hitlerjugend. Za swoje zachowanie został ukarany przez biskupa.

Ks. Kneblewski był związany z Bydgoszczą

Ks. Kneblewski urodził się 26 marca 1952 roku w Bydgoszczy. W 1983 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Cztery lata później przyjął święcenia.

 

Na początku lat 90. został dyrektorem I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy. 

 

ZOBACZ: Nie żyje Rajmund Miller. Poseł PO miał 69 lat

 

W 2000 roku przejął pierwsze probostwo, przez kolejne dwie dekady prowadził trzy parafie. 

 

"W 1996 roku mianowany Kapelanem Honorowym Jego Świątobliwości. Był również duszpasterzem środowisk twórczych, kapelanem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia 'Civitas Christiana'" - przypomniała Diecezja Bydgoska. 

 

Ks. Kneblewski ukończył filologię angielską i historię sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując na tej samej uczelni tytuł doktora nauk humanistycznych.

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie