Dziecko za kierownicą quada. Policja zatrzymała 36-latka

Polska Aleksandra Boryń / polsatnews.pl
Dziecko za kierownicą quada. Policja zatrzymała 36-latka
Flickr
Dziewięciolatka za kierownicą quada w Tomaszowie Lubelskim

W Tomaszowie Lubelskim policja zatrzymała 36-latka, który jechał jako pasażer quada prowadzonego przez dziewięciolatkę. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Funkcjonariuszy powiadomił świadek, którego zaniepokoiło to, że pojazd jechał środkiem drogi, a za kierownicą siedziało dziecko. Quad nie miał ubezpieczenia ani nie był zarejestrowany. Sprawa trafiła do sądu.

W niedzielę na policję w Tomaszowie Lubelskim zadzwonił mężczyzna, który zauważył jadącego środkiem drogi quada. Jego uwagę zwrócił fakt, że za kierownicą siedziało dziecko. 

Pijany mężczyzna jechał quadem z dzieckiem

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a na miejsce wezwali rodziców dziewięciolatki. Okazało się, że pojazd nie był zarejestrowany ani nie miał ubezpieczenia, a jego właścicielami byli opiekunowie dziecka.

 

Co więcej, 36-latek, który jechał z dziewczynką jako pasażer, był pijany. Po badaniu alkomatem okazało się, że mieszkaniec gm. Rachanie miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

 

ZOBACZ: Opoczno. Pijany i bez prawa jazdy wjechał w sklep. W aucie spał 25-latek

 

- Fakt, że w takim stanie wybrał się na przejażdżkę z dziewięciolatką był skrajną nieodpowiedzialnością - przekazała młodsza aspirant Małgorzata Pawłowska z KPP Tomaszów Lubelski.

 

Z interwencji została sporządzona dokumentacja, a "niedzielna przejażdżka" będzie miała swój finał w sądzie. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie