Darmowa komunikacja dla seniorów. Jaki warunek muszą spełnić?
Sporo seniorów wciąż nie wie o tym, że mają oni możliwość podróżowania komunikacją miejską w Polsce za darmo. Z takiego przywileju nie mogą jednak skorzystać wszyscy. Muszą oni spełnić jeden, konkretny warunek.
Zniżki i ulgi dla seniorów
Polscy seniorzy mogą korzystać z wielu zniżek i ulg. Mają one na celu odciążenie ich budżetu domowego. Jest to możliwe w ramach projektu Ogólnopolskiej Karty Seniora, z której mogą skorzystać wszystkie osoby po 60. roku życia.
Udział w programie daje im wiele korzyści. Seniorzy mogą liczyć na zniżki w kinach, teatrach, salonach fryzjerskich, sanatoriach, a nawet w kawiarniach i sklepach spożywczych.
Darmowa komunikacja dla seniorów. Muszą spełnić jeden warunek
Ogólnopolska Karta Seniora to rozwiązanie, które seniorzy doceniają w szczególności. Większość z nich nie otrzymuje wysokich emerytur lub rent, więc możliwość zaoszczędzenia każdej złotówki jest dla nich bardzo ważna. Osoby, które ukończyły 70. rok życia mogą skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej.
Aby móc jeździć transportem miejskim bez jakiejkolwiek opłaty, muszą spełnić tylko ten jeden warunek. Osoba uprawniona do nieodpłatnych przejazdów musi okazać kontrolerowi legitymację emeryta, dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, który będzie potwierdzał jej wiek.
W niektórych miastach z darmowego transportu skorzysta więcej seniorów
Zniżki i ulgi na korzystanie z darmowej komunikacji miejskiej są różne w zależności od miasta. W Warszawie, seniorzy, którzy ukończyli 65. rok życia, mogą kupić roczny bilet seniora za jedyne 50 złotych.
Dla porównania pozostałe osoby, które zdecydują się na zakup 90-dniowego imiennego biletu w I i II strefie zapłacą 460 zł, a za ulgowy 230 zł.
ZOBACZ: Strefa Czystego Transportu w Warszawie. Rada Miasta przyjęła uchwałę
We Wrocławiu, Bydgoszczy i Lublinie darmowa komunikacja miejska przysługuje seniorom od 65. roku życia, a w Szczecinie od 55. roku życia dla kobiet i 60. roku życia dla mężczyzn.
Czytaj więcej