Kanada. Bliźnięta rozdzielono po narodzinach. Prawda wyszła na jaw po prawie 70 latach
Dzięki zestawom domowych testów DNA dwaj mężczyźni z Kanady odkryli, że są braćmi. Richard Beauvais i Eddy Ambrose ustalili, że urodzili się tego samego dnia w tym samym szpitalu 69 lat temu, ale zostali pomyłkowo rozdzieleni po urodzeniu. W czwartek zostali oficjalnie przeproszeni przez premiera kanadyjskiej prowincji, Manitoba.
Życie dwóch Kanadyjczyków zmieniło się o 180 stopni, dzięki prostym, domowym zestawom do testów DNA, które otrzymali jako prezent na Boże Narodzenie - przekazał portal BBC. Dodano, że wyniki badania dokonały rewolucji w ich świadomości na temat pochodzenia.
Richard Beauvais, z nadmorskiego miasta Sechelt w Kanadzie, dorastał przez całe życie wierząc, że jest rdzennym mieszkańcem. Ale test wykazał, że ma inne niż jego rodzina mieszane pochodzenie: ukraińsko-żydowsko-polskie.
Mniej więcej w tym samym czasie, prawie 2400 km dalej, 'siostra bliźniaczka' Eddy'ego Ambrose'a z Winnipeg w Kanadzie, również wykonała test DNA i odkryła, że nie jest spokrewniona z Eddym.
Dzięki dalszym ustaleniom odkryto, że to Eddy i Richard są bliźniętami. Urodzili się tego samego dnia w tym samym szpitalu w małym miasteczku Arborg w Kanadzie w 1955 roku. Ale zostali rozdzieleni po urodzeniu i zabranych do różnych domów.
Kanada. Rozdzielono ich narodzinach. Po 69 latach otrzymali przeprosiny od rządu
69 lat po rozdzieleniu Beauvais i Ambrose otrzymali oficjalne przeprosiny od premiera Manitoby, Waba Kinewa.
- Jestem tu dzisiaj, aby wygłosić przeprosiny za działania, które skrzywdziły dwoje dzieci, dwoje rodziców i dwie rodziny - powiedział Kinew w czwartek w Zgromadzeniu Ustawodawczym Manitoby.
- Nasi szanowni goście cierpieli - dodał polityk, zwracając się do braci.
ZOBACZ: Niemcy. 99-letni bliźniacy zmarli tego samego dnia. Niezwykła historia nierozłącznych braci
- Obaj panowie prowadzili bardzo różne życie - powiedział portalowi BBC ich prawnik Bill Gange. - Przez całe życie Ambrose i Beauvais nie byli świadomi swojego prawdziwego pochodzenia - podkreślił.
Mężczyźni starali się również o reprezentację prawną, aby poprosić prowincję Manitoba o rekompensatę za straty poniesione.
- Przeprosiny są przyznaniem się do popełnienia błędu, który dotknął moich klientów - powiedział Gange. - Premier mówiący głośno: 'To nie powinno się wam przydarzyć' jest bardzo ważnym sygnałem - dodał.
Nie wiadomo jednak, czy mężczyźni otrzymają rekompensatę finansową. Beauvais i Ambrose są trzecim znanym przypadkiem zamiany tuż po porodzie w Manitobie.
Czytaj więcej