Warszawa. Turysta z Azji chciał popływać w Wiśle. "Przeliczył się"

Polska
Warszawa. Turysta z Azji chciał popływać w Wiśle. "Przeliczył się"
Komisariat Rzeczny Policji
Jednostki z komisariatu rzecznego policji (zjęcie ilustracyjne)

Strażnicy miejscy zatrzymali turystę z Hongkongu, który mimo zakazu pływał w warszawskim odcinku Wisły. Mężczyźnie nie przeszkadzała zimna woda, ale nie wziął pod uwagę silnego nurtu oraz niebezpiecznej pogody. Funkcjonariuszom wyjaśniał, że "trochę przeliczył się z siłami".

Kilka dni temu strażnicy miejscy z patrolu rzecznego zauważyli człowieka płynącego wpław przez Wisłę w Warszawie. Jak podkreślono, temperatura wody wynosiła osiem stopni Celsjusza.

 

ZOBACZ: Greenpeace Polska poinformował o wykryciu złotych alg w Wiśle. Apel do MKiŚ

 

Mężczyźnie jednak to nie przeszkadzało. Funkcjonariusze podpłynęli do niego łodzią, gdy był na szlaku żeglownym na wysokości Saskiej Kępy i zabrali go na pokład. Mężczyzna tłumaczył, że "jest turystą i chciał po prostu popływać, ale trochę przeliczył się z siłami". 

Turysta chciał popływać w Wiśle. Nie przewidział gradobicia

Jak komentują strażnicy miejscy, mieszkaniec Hongkongu. okazał się doskonałym pływakiem, ale nie wziął pod uwagę ani siły nurtu rzeki, który zepchnął go daleko od miejsca, gdzie zostawił ubranie, ani zbliżającego się gradobicia

 

ZOBACZ: Warszawa. Bardzo niski poziom wody w Wiśle. Zbliża się do rekordu z 2015 roku

 

Był w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, ale narzekał na zimno. Strażnicy miejscy okryli go kocem termicznym i przetransportowali łodzią na plażę przy płycie Desantu, po drugiej stronie Wisły, gdzie pozostawił swoje rzeczy.

 

Turysta twierdził, że nie wiedział o zakazie kąpieli w warszawskim odcinku Wisły. "Po pouczeniu przez strażników i ubraniu się, zabezpieczony kocem termicznym, amator dzikich kąpieli został zwolniony" - poinformowała warszawska Straż Miejska. 

 

Kąpiel w Wiśle jest zabroniona na całym warszawskim odcinku z powodu silnego nurtu, z którym może sobie nie poradzić nawet dobrze wyszkolony pływak. Ratownicy apelują, by nie wchodzić do rzeki

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie