Joanna Mucha zabrała głos w sprawie likwidacji prac domowych. Politycy PiS skomentowali

Polska
Joanna Mucha zabrała głos w sprawie likwidacji prac domowych. Politycy PiS skomentowali
Polsat News
Prace domowe mają zniknąć z polskich szkół

- Chcemy przygotować "manual", w którym powiemy, co jest pracą domową, a co nie - powiedziała w Polsat News Polityka wiceminister edukacji Joanna Mucha. Jak dodała, pozwoli to wyjaśnić wątpliwości. Do tych słów odnieśli się politycy z PiS. "Zakaz prac domowych będzie polegał na tym, że PO wprowadzi nową definicję, gdzie uchwali, że prace domowe nie są pracami domowymi" - napisał Paweł Jabłoński.

W telewizji Polsat News Polityka w programie "Studio parlamentarne" Wojciech Dąbrowski rozmawiał z wiceminister edukacji Joanną Muchą.

 

Prowadzący zapytał przedstawicielkę rządu, czy plany zniesienia prac domowych zostaną zrealizowane. Jak zauważył, dzieci zaczną protestować, gdy nauczycielka poprosi je o zrobienie czegoś w domu.


- Dlatego chcemy przygotować taki "manual", w którym powiemy, co jest pracą domową, a co nie - odpowiedziała wiceminister.

 

Jak dodała, pozwoli to wyjaśnić wątpliwości. - Tak, aby nie było konfliktów na linii nauczyciel - uczeń oraz nauczyciel - rodzic.

 

 

Polityk PiS: Platforma wprowadzi nową definicję pracy domowej

"Cudowne!" - napisał w komentarzu do nagrania Paweł Jabłoński z PiS.

 

Polityk wyjaśnił, że "zakaz prac domowych będzie (...) polegał na tym, że Platforma wprowadzi nową definicję - tj., przepraszam, MANUAL (!) - gdzie uchwali, że prace domowe nie są pracami domowymi".

 

"I pięknie - konkret zrealizowany, pora na CSa" - ironicznie podsumował polityk. 

 

Słowa wicemister skomentował także kolejny poseł PiS, Radosław Fogiel.

 

"W końcu się dowiemy, co to jest praca domowa" - napisał w mediach społecznościowych.

 

Fogiel zauważył sarkastycznie, że "całe pokolenia uczniów i nauczycieli najwyraźniej były do tej pory - bez mauala - ciemne, jak tabaka w rogu".

Szkoła bez prac domowych. To postulat koalicji

Pomysł zlikwidowania prac domowych należy do "100 konkretów" Koalicji Obywatelskiej

 

"Zlikwidujemy prace domowe w szkołach podstawowych. Wprowadzimy szeroką ofertę bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych w szkole. Zapewnimy pomoc w szkole zamiast korepetycji w domu" - napisano w programie wyborczym formacji rządzonej przez Donalda Tuska

 

ZOBACZ: Prace domowe bez oceniania. Znamy wyniki sondażu

 

Minister edukacji Barbara Nowacka przekazała, że nowe zasady mają obowiązywać od 1 kwietnia. W szkołach podstawowych, w klasach 1-3 prac domowych ma nie być wcale, a w klasach 4-8 tylko dla chętnych i bez oceniania.

sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie