"Interwencja". Po schodach z wiadrem wody. Mieszkanie dostała od miasta

Polska
"Interwencja". Po schodach z wiadrem wody. Mieszkanie dostała od miasta
"Interwencja"
"Interwencja". Pani Bożena mieszkanie dostała od miasta. Nie ma wody

Z wiadrem pełnym wody po schodach na pierwsze piętro. Nawet kilka razy dziennie. Tak wygląda codzienność 58-letniej pani Bożeny mieszkającej w Łodzi. Kobieta półtora roku temu dostała lokal z urzędu miasta, w którym nie ma wody, łazienki ani ubikacji. Materiał "Interwencji".

- Z chwilą gdy się tu wprowadziłam, administratorka obiecała założenie wody - twierdzi pani Bożena Sowińska.

 

Ale wody jak nie było, tak nie ma. Pani Bożena do mieszkania nosi wodę z kranu znajdującego się przed budynkiem. Musi wejść po stromych schodach na pierwsze piętro. Nie jest to łatwe zadanie dla schorowanej 58-latki ze zwyrodnieniem kręgosłupa.

 

- Piorę w kuchni, podłączam do kontaktu i wlewam wodę. Muszę przynieść pralkę, muszę przynieść wodę, to mi odbiera zdrowie. Jak jest większe zmywanie, biorę miskę i idę pod hydrant, pod tą zimną wodą zmywam - opowiada Bożena Sowińska.

Łódź: Chodzi po schodach z wiadrem wody. Mieszkanie dostała od miasta

Sytuacja jest o tyle dziwna, że sąsiad kobiety, pan Andrzej, wodę w mieszkaniu ma. Podłączył ją na własny koszt kilkanaście lat temu.

 

- Starałam się o podłączenie wody, różne pisma kierowałam do urzędu, ale odsyłali mnie. W dalszym ciągu nie mam odpowiedzi - tłumaczy pani Bożena.

 

Reportaż wideo można obejrzeć tutaj.

 

Odpowiedź jest, ale negatywna i bez żadnego uzasadnienia. Pani Bożena chciała podłączyć wodę w mieszkaniu na własny koszt, choć zarabia 2700 zł miesięcznie i ledwo starcza jej na skromne życie. Jednak kilka dni temu usłyszała od pracowników Zarządu Lokali Miejskich w Łodzi, że budynek jest do wyburzenia - jak się dowiedzieliśmy od blisko 50 lat. Kobieta szans na wodę w lokalu nie ma.  

 

- Ten budynek nie będzie przeznaczony do dalszych remontów, w związku z tym pieniądze, które wydałaby pani Bożena na podłączenie wody, dosyć szybko by się zmarnowały. Będziemy najprawdopodobniej w przyszłym roku lokatorów z tego budynku przenosić. Nie mamy kolejnych zasobów mieszkaniowych, pracujemy nad tym, remontujemy kilkaset mieszkań na potrzeby komunalne i socjalne. Cały czas tworzymy nowe lokale - tłumaczy Paweł Śpiechowicz z Urzędu Miasta Łodzi.

 

- Niech ludzie się dowiedzą, jak w dzisiejszych czasach, w XXI wieku można żyć bez wody - podsumowuje pani Bożena.

kg / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie