Wypadek w Kąśnej Górnej. Chwilę wcześniej auto próbowała zatrzymać policja

Polska
Wypadek w Kąśnej Górnej. Chwilę wcześniej auto próbowała zatrzymać policja
Polsat News
W Kąśnej Górnej auto wbiło się w drzewo

Zmarł trzeci uczestnik wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Kąśnej Górnej - poinformowała tarnowska policja. Mundurowi przekazali, że chwilę przed tragicznym zdarzeniem funkcjonariusze próbowali zatrzymać auto do kontroli - otrzymali zgłoszenie, że samochód może prowadzić osoba nietrzeźwa.

Tarnowska policja poinformowała, że w poniedziałek po godz. 18 otrzymała zgłoszenie, że jeden z kierowców w Kąśnej Górnej może prowadzić auto pod wpływem alkoholu. 

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli

Na wskazane miejsce wysłano patrol policji z komisariatu w Ciężkowicach. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania próbowali wylegitymować znajdujące się w aucie osoby, jadący jedna z naprzeciwka czerwony fiat nie zatrzymał się. 

 

Policjanci ruszyli w pościg za autem. Po przejechaniu kilkuset metrów funkcjonariusze zobaczyli wbity w drzewo samochód.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Kąśnie Górnej. Auto wbiło się w drzewo

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku mokrej drogi, kierowca Fiata Punto stracił nad nim panowanie i zjechał na lewą stronę, następnie na trawiaste pobocze i uderzył centralnie w przydrożne drzewo. 

 

Funkcjonariusze oraz przejeżdżający kierowcy próbowali wydobyć zakleszczonych mężczyzn z pojazdu, jednak auto zaczęło się palić. 

Na miejscu pojawili się strażacy, którzy ugasili pożar oraz wydostali poszkodowanych z pojazdu. 

Wypadek w Kąśnej Górnej. Trzy ofiary

W wyniku wypadku na miejscu zginęło dwóch mężczyzn. Trzeci został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety jego życia nie udało się uratować. 

 

Ofiary to mieszkańcy powiatu tarnowskiego w wieku 32, 34 i 39 lat.

 

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. 

sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie