Tajemniczy obiekt na polu pod Ostródą. Służby zabezpieczyły teren

Polska
Tajemniczy obiekt na polu pod Ostródą. Służby zabezpieczyły teren
Polsat News

Policja i prokuratura poinformowały, że tajemniczy obiekt, który spadł na pole w okolicach miejscowości Miłakowo (woj. warmińsko-mazurskie) prawdopodobnie był to balom meteorologiczny. Wcześniej pojawiły się informacje, że jest to obiekt wojskowy. Teren został zabezpieczony przez policję.

- Dzisiaj w godzinach porannych otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w obrębie jednego z gospodarstw w gminie Miłakowo doszło do ujawnienia prawdopodobnie balonu meteorologicznego. Nasze działania ograniczają się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Będziemy ustalali do kogo ten przedmiot należy i ewentualnie skąd się tam wziął - powiedział Polsat News podkom. Michał Przybyłek z KPP w Ostródzie.

 

- Oznaczenia nie wskazują na to, aby był to obiekt wojskowy - dodał.

 

Informację potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

"Są na nim napisy wykonane cyrylicą"

- Mogę potwierdzić, że w okolicach Miłakowa spadł obiekt, który został zidentyfikowany jako balon meteorologiczny. Na miejscu pracowali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Żandarmerii Wojskowej oraz Policji - przekazała prok. Ewa Ziębka.

 

Głos w sprawie zabrał również burmistrz Miłakowa, Krzysztof Szulborski. - Gospodarz odnalazł na polu balon, do którego sznurkiem przytwierdzone było jakieś urządzenie. Wzbudziło to jego zaniepokojenie, dlatego powiadomił o tym fakcie Urząd Gminy. My powiadomiliśmy policję. Sprawą zajęły się odpowiednie służby - przekazał w rozmowie z Polsat News.

 

Jak dodał balon ma znamiona pochodzenia rosyjskiego. - Są na nim jakieś napisy wykonane cyrylicą - wyjaśnił.

 

Samorządowiec nie chciał wyrokować, czy jest to balon meteorologiczny, czy wojskowy. - Biorąc pod uwagę to, co dzieje się w Europie, należy brać pod uwagę wszystkie możliwości - stwierdził.

 

Zapewnił, że obiekt spadł daleko od najbliższych zabudowań, więc wszyscy mieszkańcy są bezpieczni.

Dawid Kryska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie