Groźny pożar na Pomorzu. Strażacy walczą z żywiołem

Polska
Groźny pożar na Pomorzu. Strażacy walczą z żywiołem
Państwowa Straż Pożarna/Łukasz Rutkowski
Kanin. Strażacy walczą z pożarem hali produkcyjnej

Nad ranem w miejscowości Kanin (woj. pomorskie) wybuchł pożar w pobliskich halach produkcyjnych. - Obecnie trwają działania gaśnicze w natarciu, udało nam się uratować budynek mieszkalny w obrębie hali, mieszkańcy zostali ewakuowani - przekazał na antenie Polsat News starszy kapitan Marcin Elewart.

Straż pożarna od wczesnych godzin rannych walczy z pożarem hal produkcyjnych Aqufront w miejscowości Kanin w powiecie lęborskim. Zgłoszenie wpłynęło ok. godziny 4.

 

Na miejscu akcji pracuje 30 zastępów straży pożarnej, w drodze jest jednostka z Gdańska, która ma zbadać toksyczność wydzielanych oparów. 

 

Ogień objął w sumie cztery hale zakładu meblarskiego o łącznej powierzchni ponad czterech tysięcy metrów kwadratowych.

Groźny pożar na Pomorzu. Strażacy walczą z żywiołem

- Udało się uratować budynek mieszkalny w obrębie hali, mieszkańcy zostali ewakuowani. Oprócz tego uratowaliśmy jedną z hal oraz dwa budynki do niej przylegające. Obecnie trwają działania gaśnicze w natarciu na płonącą halę - przekazał w rozmowie z Polsat News rzecznik prasowy komendanta PSP w Lęborku Marcin Elewart.

 

ZOBACZ: Pożar magazynu meblowego w Lublinie. Na miejscu 50 strażaków

 

Sytuacja - jak podkreślają służby - jest dynamiczna i wciąż nieopanowana. Kluczowy w akcji jest dopływ wody. Strażacy szacują, że akcja dogaszania potrwa jeszcze co najmniej osiem do nawet dziesięciu godzin

 

Ze wstępnych informacji udało się ustalić, że nikt nie został poszkodowany.

Piotr Białczyk / mak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie