Petersburg. Dron uderzył w budynek mieszkalny. Kilka osób rannych

Świat
Petersburg. Dron uderzył w budynek mieszkalny. Kilka osób rannych
Pixabay/12019/Telegram/Ukrainian Prawda
Atak drona w Petersburgu

Dron uderzył w blok mieszkalny w Petersburgu. Głośna eksplozja wybudziła okolicznych mieszkańców, a sam atak doprowadził do uszkodzenia elewacji i balkonów. Sześć osób zostało rannych. Ukraińskie i rosyjskie media podają, że celem drona najpewniej był skład ropy znajdujący się raptem kilometr od miejsca zdarzenia. Moment uderzenia zarejestrowano na nagraniach.

2 marca w godzinach porannych, niezidentyfikowany dron spadł na budynek mieszkalny w Petersburgu w Rosji. Do zdarzenia doszło w wyniku zestrzelenia bezzałogowca przez rosyjski system obrony przeciwlotniczej. Według Ukraińskiej Prawdy, prawdopodobnym celem był skład ropy naftowej położonej niecały kilometr od miejsca zdarzenia. 

 

ZOBACZ: Dronami rozbili potężne składowisko rosyjskiej broni


W wyniku incydentu w budynku zostały wybite okna, uszkodzone balkony i elewacja. Mieszkańcy bloku i pobliskich budynków byli ewakuowani. Z samego momentu uderzenia drona nagrano wideo, które opublikowano w kanale na Telegramie.  

Petersburg. Dron uderzył w budynek mieszkalny. Na miejscu pracownicy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych

Podczas zdarzenia nikt nie zginął, jednak sześć osób z powodów obrażeń zgłosiło się do lekarza. Z kolei 92-letnia kobieta musiała być hospitalizowana w wyniku ogromnego stresu.  

 

ZOBACZ: Rosja. Ukraina rewanżuje się Kremlowi. Drony zaatakowały skład ropy w Petersburgu


Gubernator Petersburga Aleksander Beglow podał, że atak doprowadził do stanu nadzwyczajnego. Na miejscu wezwano pracowników Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i funkcjonariuszy organów ścigania


Rosyjskie władze i media, w tym agencja RIA Novosti przekazały tylko informacje o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego. Nie wskazały winnych za ten incydent, nie oskarżyły także Kijowa.  

Karina Jaworska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie