Gabriela Olszowska nową małopolską kurator oświaty. Zastąpiła Barbarę Nowak

Polska Aleksandra Boryń / mak / Polsatnews.pl
Gabriela Olszowska nową małopolską kurator oświaty. Zastąpiła Barbarę Nowak
PAP/Art Service
Barbara Nowacka powołała nową małopolską kurator oświaty

Barbara Nowacka powołała Gabrielę Olszowską na stanowisko małopolskiej kurator oświaty. Polonistka i doktor nauk humanistycznych zastąpiła odwołaną w grudniu Barbarę Nowak.

W sobotę podczas XX Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty w Krakowie, minister edukacji Barbara Nowacka powołała małopolską kurator oświaty. Funkcję objęła polonistka i doktor nauk humanistycznych Gabriela Olszowska

 

- Małopolska oświata bardzo potrzebowała zmiany i potrzebuje odbudowania relacji. Pani Gabriela jest dla mnie symbolem nauczycielki, dyrektorki niezłomnej, odważnej, stojącej zawsze po stronie praw człowieka, praw ucznia, nauczycieli i rozsądnych relacji - mówiła szefowa resortu.

 

ZOBACZ: "Gość Wydarzeń". Barbara Nowak: Mam wyrzuty sumienia

Kraków. Gabriela Olszowska nową małopolską kurator oświaty

Olszowska w poprzednim tygodniu zwyciężyła w konkursie na objęcie stanowiska małopolskiego kuratora oświaty. O ten urząd ubiegło się jeszcze siedem innych osób. - To nie był łatwy konkurs - mówiła Nowacka dodając, że kandydatury były "bardzo poważne".

 

Gabriela Olszowska ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także zarządzanie w oświacie na Politechnice Krakowskiej i europeistykę w Akademii Ignatianum. Jest doktorantką nauk humanistycznych i autorką publikacji metodycznych. 

 

ZOBACZ: Będzie nowy przedmiot w szkole? Barbara Nowacka otrzymała wniosek

 

Wcześniej pracowała jako dyrektorka gimnazjum nr 2 w Krakowie i nauczycielka. Kiedy funkcję małopolskiej kurator pełniła Barbara Nowak - w wyniku decyzji komisji dyscyplinarnych - Olszowska straciła stanowisko i pracę. Chodziło o konflikt z rodzicem oraz o "uchybienia godności zawodu nauczyciela poprzez kierowanie szkołą z ukrycia w trakcie zawieszenia". 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie