Częstochowa. Obława w Kiedrzynie. Zatrzymany uciekł z komisariatu przez okno

Polska
Częstochowa. Obława w Kiedrzynie. Zatrzymany uciekł z komisariatu przez okno
Pixabay
Z komisariatu w Częstochowie uciekł 28-latek (zdj. ilustracyjne)

Niecodzienne sceny w Częstochowie. Z komisariatu w dzielnicy Kiedrzyn uciekł 28-letni mężczyzna. Zbieg, mimo skucia kajdankami, wyskoczył przez okno jednego z pomieszczeń. Jego spektakularny plan się jednak nie powiódł. Po kilkudziesięciominutowej obławie mężczyzna został złapany.

Do zdarzenia rodem z hollywoodzkich filmów akcji doszło w piątek na terenie Częstochowy. Na komisariat nr 3 przy ulicy Kiedrzyńskiej trafił 28-letni mężczyzna oskarżony o przemoc domową.

 

Zatrzymany był zakuty w kajdanki i, jak ustalił portal "wyborcza.pl", czekał na transport do sądu. Mężczyzna nie zamierzał jednak poddać się wymiarowi sprawiedliwości.

28-latek chciał uniknąć sprawiedliwości. Wyskoczył przez okno komisariatu

Wykorzystując nieuwagę funkcjonariuszy uciekł z komisariatu przez okno parterowego pomieszczenia, w którym został umieszczony. Gdy policjanci zobaczyli, że 28-latek zniknął, urządzono obławę

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie. Atak na komisariat policji w Mircu. Padły strzały

 

Jak podaje "Dziennik Zachodni", wolnością nie cieszył się zbyt długo. Przez niespełna godzinę zbieg krążył po ulicach Kiedrzyna, a następnie po polach. Cały ten czas był zakuty w kajdanki. Ostatecznie został znaleziony w odległości ok. czterech kilometrów od komisariatu.

 

Oficer prasowa Komendy Miejskiej w Częstochowie asp. szt. Barbara Poznańska potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl, że do takiego incydentu faktycznie w piątek doszło.

 

Jak dodała, mężczyzna po kilkudziesięciu minutach został "na szczęście" złapany. Policjantka nie podała jednak szczegółów zdarzenia.

Kajetan Leśniak / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie