Wypowiedź Julii Nawalnej w Strasburgu. Mówi, jak pokonać Putina

Świat
Wypowiedź Julii Nawalnej w Strasburgu. Mówi, jak pokonać Putina
Polsat News
Julia Nawalna przemawiała w PE w Strasburgu

Julia Nawalna w Parlamencie Europejskim powiedziała, że aby "pokonać Putina, trzeba przestać być nudnym". Zdaniem wdowy po Aleksieju Nawalnym należy w walce z Kremlem stosować metody walki z przestępczością zorganizowaną, bo rosyjski prezydent jest "gangsterem", który stoi na czele "zorganizowanej bandy".

W środę wdowa po rosyjskim opozycjoniście przemawiała w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. - Żeby pokonać Putina, trzeba być innowacyjnym. Trzeba przestać być nudnym - powiedziała i tłumaczyła, że Aleksiej Nawalny stosował się do tej zasady w walce z rosyjskim dyktatorem. 

Julia Nawalna: Kolejne sankcje nie zaszkodzą Putinowi

Julia Nawalna podkreślała, że dyktatorowi Kremla "nie zaszkodzi się kolejną rezolucją czy sankcjami, które nie będą się różniły od poprzednich". 

 

Żona opozycjonisty nazwała Putina "gangsterem" - Jest szefem zorganizowanej bandy przestępczej - powiedziała. 

 

ZOBACZ: Aleksiej Nawalny nie żyje. Jewgienij Domożyrow w Polsat News: Ta strata bardzo boli

 

Wymieniała, że należą do niej "truciciele i zamachowcy, ale oni są tylko marionetkami". 

 

- Najbliżsi w jego otoczeniu, jego przyjaciele, to oni trzymają pieniądze mafii. Innowacja polityczna polega tutaj na tym, żeby stosować metody walki ze zorganizowaną przestępczością - stwierdziła. 

Julia Nawalna z apelem do przywódców Zachodu

Radziła Zachodowi, żeby zamiast słać noty dyplomatyczne i wyrażać zaniepokojenie, prowadzić postepowania, przeszukiwać finansistów i prawników działających na zlecenie Rosjan, którym pomagają ukrywać pieniądze. 

 

ZOBACZ: Aleksiej Nawalny nie żyje. Rzeczniczka potwierdza

 

- Putin musi odpowiedzieć za to, co zrobił mojemu krajowi, naszemu pokojowemu sąsiadowi oraz za to, co zrobił Aleksiejowi - oświadczyła. 

 

Nawalna zadeklarowała, że zrobi wszystko, żeby spełnić marzenie męża. - Aleksiej nigdy nie zobaczy na własne oczy, jak wyglądać będzie piękna Rosja przyszłości, ale my musimy to zobaczyć. (...) Zło upadnie, a piękna przyszłość nadejdzie - powiedziała. 

Śmierć Aleksieja Nawalnego. Kiedy i gdzie pogrzeb?

Rzeczniczka Aleksieja Nawalnego Kira Jarmysz poinformowała, że pogrzeb opozycjonisty odbędzie się 1 marca w Moskwie na cmentarzu Borisowskim. 

 

Początek uroczystości zaplanowany jest na godz. 14 czasu lokalnego (godz. 12 w Polsce - red.) w cerkwi w rejonie Marjino.

 

ZOBACZ: Aleksiej Nawalny miał wyjść na wolność? Nowe doniesienia

 

O śmierci rosyjskiego polityka i opozycjonisty poinformowano 16 lutego. W tym tygodniu pojawiły się doniesienia medialne, że pogrzeb Aleksieja Nawalnego opóźnia się, ponieważ domy pogrzebowe w stolicy Rosji miały odmawiać zorganizowania uroczystości. 

 

Służby długo zwlekały z wydaniem ciała bliskim zmarłego opozycjonisty i szantażowały matkę Nawalnego, Ludmiłę, naciskając na sekretny pogrzeb.

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie