Papież Franciszek przewieziony do szpitala. Komunikat Watykanu

Świat
Papież Franciszek przewieziony do szpitala. Komunikat Watykanu
Andrew Medichini/Associated Press
Papież Franciszek był w rzymskim szpitalu

Papież Franciszek został w środę przewieziony na kontrolę do szpitala w Rzymie - poinformowały włoskie media. Z placówki wyszedł tego samego dnia i wrócił do Watykanu. Wcześniej tego dnia 87-letni przywódca Kościoła przyznał podczas audiencji generalnej, że nie czuje się dobrze i nie odczytał katechezy.

Agencja Ansa podała, że papież Franciszek około godziny 12:00 był w szpitalu na wyspie Tiberina w centrum Rzymu. Wrócił następnie do Watykanu. 

 

Informacje mediów zostały oficjalnie potwierdzone przed 13:00. "Papież przeszedł badania w szpitalu i wrócił już do Watykanu" - podał rzecznik Stolicy Apostolskiej.

 

ZOBACZ: Polski arcybiskup odchodzi. Papież Franciszek przyjął rezygnację

 

Na środowej audiencji generalnej Franciszek pominął odczyt katechezy - zastąpił go w tym pomocnik. Przyznał też wiernym, iż nadal nie czuje się dobrze. Wcześniej - w połowie lutego - tymczasowo zawiesił wszystkie swoje obowiązki.

 

Jak informowaliśmy, w Watykanie nie odbyła się wówczas audiencja generalna. Franciszek odwołał też zaplanowane na sobotę i poniedziałek spotkania. Tłumaczono, że stało się tak z powodu "łagodnej grypy".

Papież Franciszek był w szpitalu. Ma problemy ze zdrowiem

Ponadto w niedzielę, podczas modlitwy Anioł Pański, zwrócił się do wiernych na placu Świętego Piotra słowami: - Nadal jestem trochę przeziębiony.

 

Reuters przypomina, że w grudniu papież odwołał swój wyjazd na szczyt klimatyczny COP28 w Dubaju ze względu na powikłania po grypie i zapaleniu płuc. Miesiąc później natomiast nie był w stanie dokończyć przemówienia z powodu zapalenia oskrzeli.

 

W Argentynie, skąd pochodzi Franciszek, przeszedł on w latach młodości operację usunięcia części płuca. Wiadomo też, że papież ma problemy z chodzeniem i często używa wózka inwalidzkiego.

Wiktor Kazanecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie