Kazimierz Marcinkiewicz i zaskakujące wyznanie. Chodzi o narzeczoną

Kultura Aleksandra Boryń / sgo / polsatnews.pl
Kazimierz Marcinkiewicz i zaskakujące wyznanie. Chodzi o narzeczoną
Piotr Molecki/East News
Kazimierz Marcinkiewicz bierze ślub

Były premier Polski Kazimierz Marcinkiewicz wyznał, że planuje wziąć ślub. Polityk do tej pory nie miał szczęścia w miłości, bowiem był już dwukrotnie żonaty. Tym razem ma być inaczej. Według zapowiedzi ceremonia będzie skromna i utrzymana w tajemnicy.

Od momentu drugiego rozwodu, gdzie była żona chętnie chwaliła się informacjami z życia prywatnego pary, Marcinkiewicz pilnuje kwestii prywatnych. W szczególności stara się nie ujawniać informacji związanych z jego nową wybranką. A jest nią Martyna Kinastowska, bizneswoman i artystka.

Kazimierz Marcinkiewicz bierze kolejny ślub

Polityk zdecydował się przedstawić partnerkę pod koniec ubiegłego roku, choć jej zdjęcia pojawiały się już wcześniej w social mediach Marcinkiewicza. Jak mówił, para poznała się rok wcześniej i przez ten czas doszło do zaręczyn. Teraz w programie "Fakt LIVE" były premier zapowiedział, że wraz z ukochaną szykują się do ślubu.

 

- Mogę powiedzieć, że się zaręczyłem. Poprosiłem o rękę moją wybrankę, właściwie to ja jestem jej wybrankiem, nie ona moim, więc oczywiście, że planujemy ślub – stwierdził. Jednak nie zdradził szczegółów uroczystości, a według zapowiedzi ma to być skromna ceremonia w gronie najbliższych. 

Kim jest Kazimierz Marcinkiewicz?

Kazimierz Marcinkiewicz sprawował funkcję prezesa Rady Ministrów w latach 2005–2006, choć w politykę angażował się już znacznie wcześniej m.in. w rządzie Hanny Suchockiej, kiedy był wiceministrem edukacji narodowej. 

 

Były premier już dwukrotnie brał ślub. Z pierwszą żoną - Marią - rozwiódł się w 2009 roku po 27 latach związku. Para doczekała się czworga dzieci. Marcinkiewicz płacił alimenty nie tylko na dzieci, ale także byłą żonę, która wówczas zachorowała i wymagała opieki.

 

ZOBACZ: Aleksander Mackiewicz: „Taniec z Gwiazdami”, a potem... ślub!

 

Marcinkiewicz wziął kolejny ślub latem 2009 z Izabelą Olchowicz. Para poznała się w Londynie, gdy polityk pracował w Europejskim Banku Rozbudowy i Rozwoju. Do rozwodu doszło dziewięć lat później. Tabloidy znacznie wcześniej pisały o kryzysie w związku, a po rozpadzie małżeństwa Marcinkiewicz nie był skory do płacenia alimentów Izabeli, która uległa poważnemu wypadkowi. Później polityk został skazany w tej sprawie. 

Kłopoty byłego premiera

Po kryzysie w małżeństwie przyszedł także kryzys polityczny. Marcinkiewicz stracił miejsce w radzie nadzorczej Netii, a za współpracę podziękował mu również bank Goldman Sachs. Szef instytucji na wschodnią część Europy w jednym z wywiadów przyznał, że tak duża aktywność medialna nie była mile widziana.

 

Marcinkiewicz nie mógł również liczyć na przychylność opinii publicznej, ponieważ bank, w którym pełnił eksponowaną funkcję, okazał się winny m.in. sztucznego zaniżania kursu złotego. Koledzy z partii również nie przyszli z pomocą, po tym jak wdał się w konflikt z Jarosławem Kaczyńskim. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie