Atrakcja w Beskidach ma przyciągać turystów. Oburzenie mieszkańców

Polska
Atrakcja w Beskidach ma przyciągać turystów. Oburzenie mieszkańców
Gmina Tymbark
Gmina Tymbark pokazała wizualizację projektu, który nie zachwycił fanów gór

Władze gminy Tymbark chciały zapewnić turystom odwiedzającym okolicę taras widokowy, dzięki któremu nie musieliby wspominać się na górę, by podziwiać widoki. Przedstawili w sieci wizualizację projektu nietypowego "molo". Gdy internauci go zobaczyli, nie kryli oburzenia.

W Beskidzie Wyspowym (woj. małopolskie) władze miasta wpadły na pomysł, by na polanie masywu Łopienia stworzyć taras z widokiem na miejscowości Tymbark, Podłopień i Zamieście. Swoim wyglądem przypomina molo. - Chcemy, żeby ta atrakcja wyróżniała się na tle lokalnym - mówił o niej wójt Paweł Ptaszek.

Gmina Tymbark pochwaliła się "innowacyjną" atrakcją

Gmina Tymbark, na profilu której pojawiła się wizualizacja projektu, opisywała, że jest to "innowacyjne rozwiązanie". "(Taras) zaprojektowany jest tak, że swą konstrukcją doskonale wkomponowuje się w zbocze, jednocześnie nie zaburzając widoku sylwety z doliny" - przekazano.

 

ZOBACZ: Ta technologia zmieni sposób zwiedzania. Szyby poinformują o atrakcjach

 

W opisie prezentującym obiekt wskazano, że celem powstania tarasu jest przyciągnięcie w góry kolejnych turystów - szczególnie dzieci i seniorów. "Niewątpliwie pozwoli (on) na wykorzystanie w szerszym zakresie znaczącego potencjału Góry Łopień, na cele rekreacyjne oraz zagospodarowanie jej na strefę czasu wolnego, dostępną zarówno dla dzieci, młodzieży, ale i turystów-seniorów" - dodano.

"Jeden z gorszych pomysłów" i "dramat". Fani gór oburzeni pomysłem 

Optymizmu władz gminy Tymbark nie podzielili jednak fani górskich wędrówek. "To jest chore. Na pomysł wpadli ci, którzy w góry nie chodzą"; "Jeden z gorszych pomysłów, panuje jakaś chora moda na tarasy i wieże widokowe, wszędzie gdzie się tylko da"; "Dramat! Inwestycja stricte nieturystyczna. Robi z dzikiego Beskidu Krupówki" - pisali niektórzy z nich pod postem gminy.

 

ZOBACZ: Incydenty i skandale. Najgorsi turyści w 2023 roku

 

Komentującym w dużej mierze nie spodobał się także wygląd samego tarasu. Zarzucali, że "metalowe molo" nie współgra z widokiem na góry, a pomysłodawcy/om zabrakło wyobraźni. Internauci podkreślali też, że istniejąca na terenie gminy infrastruktura często nie jest w najlepszym stanie i to ona wymaga naprawy w pierwszej kolejności.

 

Pojawiły się jednak także opinie zadowolonych z pomysłu. "Piękny taras, pasuje tam jak najbardziej. Robić i nie słuchać malkontentów" - napisał jeden z internautów. Inny dodał, że "to super atrakcja", a kolejny, że "wreszcie coś się w górach dzieje".

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie