Prezydent w Tatrach. Andrzej Duda na "świętej górze polskich narciarzy"

Polska
Prezydent w Tatrach. Andrzej Duda na "świętej górze polskich narciarzy"
PAP/Grzegorz Momot
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda otworzył 10. charytatywny Slalom Maraton na Kasprowym Wierchu. Jak ocenił, tegoroczne wydarzenie ma miejsce "na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce". - Wyzwanie jest wielkie, to nie jest spacerowy stok - dodał.

W niedzielę prezydent pojawił się na Kasprowym Wierchu, gdzie otworzył 10. charytatywny Slalom Maraton. Andrzej Duda, którego zamiłowanie do tego sportu jest powszechnie znane, zjechał na nartach wraz z podopiecznymi fundacji Handicap Zakopane.

Prezydent Andrzej Duda: Wyzwanie jest wielkie

Jeszcze przed zjazdem prezydent podziękował za zaproszenie. - Bardzo dziękuję za zaproszenie. To dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność, że po raz kolejny mogłem objąć ten maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie - powiedział na nagraniu zamieszczonym przez Kancelarię Prezydenta w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda ujawnia, co przekazał premierowi. "Proszę ich przycisnąć"

 

- Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że ten odbywa się wyjątkowo tutaj na świętej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, a więc nie jest to spacerowy stok, tylko dzisiaj poważna sprawa, jeden z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie - dodał.

 

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że mimo dużego wyzwania stojącego przed narciarzami, obserwuje "pełną mobilizację". Podziękował także wszystkim zawodnikom, którzy poświęcili swój czas, by "jeździć razem z podopiecznymi fundacji i dla podopiecznych fundacji".

 

PAP/Grzegorz Momot

 

Celem narciarskiego maratonu jest wsparcie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Fundacja Handicap Zakopane to organizacja pozarządowa, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu, w szczególności u osób z czasową lub trwałą niepełnosprawnością oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psychofizycznych.

 

Pomysłodawczynią zawodów jest Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes fundacji Handicap Zakopane, wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i olimpijka. "12H Slalom Maraton Zakopane" polega na tym, że w trakcie 12 godzin narciarze i podopieczni fundacji cały czas pokonują slalom.

anw/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie