Włochy. Emeryt przeżył szok. Wygrał miliony euro, ale tylko na chwilę

Świat
Włochy. Emeryt przeżył szok. Wygrał miliony euro, ale tylko na chwilę
Pixabay.com
Włoski emeryt "wygrał" miliony tylko na chwilę

Ogromne huśtawka nastrojów - od euforii, niemal po załamanie nerwowe - takie przeżycia ma za sobą emeryt z Rzymu. 87-letni mężczyzna był przekonany, że wygrał na loterii 64 miliony euro. Po krótkim czasie okazało się jednak, że gazeta ogłaszająca wyniki popełniła błąd i podała nieprawidłowe liczby.

Do zaskakującego splotu wydarzeń doszło w dzielnicy Tuscolano w Rzymie. To tam na co dzień mieszka włoski emeryt o imieniu Luciano, który jest fanem loterii Superenalotto.

 

Mężczyzna wytypował dwie serie liczb i wysłał kupon. Następnego dnia kupił w kiosku gazetę, w której wyczytał, że udało mu się idealnie trafić i wygrać tym samym 64 miliony euro.

 

- Dobrze wymyśliłem kombinację. Wydawało mi się to snem. Wydałem dwa euro, wygrałem 64 miliony. Poczułem się wreszcie bogaty. Pobiegłem do sklepu z wyrobami tytoniowymi i tam zaczął się mój dramat - wspominał, cytowany przez włoskie media.

Ogromna wygrana we włoskiej loterii. Fatalny błąd redaktora gazety

Po krótkiej chwili okazało się, że 87-letni Luciano nie został milionerem. Redakcja gazety popełniła bowiem błąd, podając nieprawidłowe wyniki losowania.

 

- Powiedzieli mi, że wylosowane liczby nie zgadzają się z tymi, które podano w gazecie. Pokazali mi właściwą kombinację. Coś takiego nigdy mi się nie przydarzyło - mówił.

 

ZOBACZ: Włochy. Przez 34 lata udawał niewidomego. Zdradziło go czytanie nekrologów

 

- Już wyobrażałem sobie, jak wydać te pieniądze. Dając dom każdemu z moich dzieci i wnuków oraz mieć trochę finansowego spokoju. Sen nie trwał długo - dodał.

 

Mężczyzna ogłosił, że zamierza podać redakcję dziennika do sądu. Powodem ma być m.in. stworzenie poważnego zagrożenia dla jego życia. 87-latek w bardzo krótkim czasie odczuł uczucie euforii i dramatu. - Niemal nie dostałem zawału - zaznaczył.

mjo/ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie