Maciej Wąsik usłyszał wyrok. "Nie zgadzam się"

Polska
Maciej Wąsik usłyszał wyrok. "Nie zgadzam się"
Polsat News
Maciej Wąsik skazany. Chodzi o wypowiedź sprzed lat

Maciej Wąsik przegrał proces z Fundacją Otwarty Dialog o naruszenie dóbr osobistych. Został prawomocnie skazany za słowa, które padły w 2018 r. Organizacja zarzucała mu m.in. rozpowszechnianie oszczerstw pod jej adresem. Będzie musiał m.in. publicznie przeprosić Ludmiłę Kozłowską i Bartosza Kramka w dwóch stacjach telewizyjnych. W rozmowie z Interią stwierdził, że nie zgadza się z decyzją sądu.

W 2022 r. Maciej Wąsik przegrał w procesie sądowym dotyczącym naruszenia dóbr osobistych Fundacji Otwarty Dialog. Chodziło o to, że cztery lata wcześniej oskarżył fundację o powiązania z Rosją, pranie pieniędzy i działania hybrydowe.

Maciej Wąsik skazany. Kolejny wyrok sądu 

Teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie - przekazała fundacja. Jest on prawomocny. Sąd zobowiązał polityka do zapłacenia odszkodowania w wysokości 10 tys. zł z odsetkami na rzecz Fundacji Otwarty Dialog, założycielki i prezeski Ludmiły Kozłowskiej oraz przewodniczącego rady fundacji Bartosza Kramka. Ten krok ma na celu "zrekompensowanie szkód moralnych oraz reputacyjnych wyrządzonych przez nieuzasadnione oskarżenia".

 

Słowa będące przedmiotem sporu padały m.in. w TVP Info, Telewizji Republika i "Gazecie Polskiej", gdzie teraz mają zostać opublikowane przeprosiny od Wąsika.

 

ZOBACZ: Słowa Kingi Gajewskiej o podsłuchiwaniu modelek. Maciej Wąsik zapowiada pozew

 

"Sąd zmiażdżył wszystkie argumenty pozwanego M. Wąsika, m.in., że były to jedynie uprawnione opinie, że miały charakter społeczny czy że były dobrane selektywnie" - przekazano we wpisie fundacji. Polityk tłumaczył się też m.in. złym stanem majątkowym czy podkreślał, że Kramek obraził go w jednym z wpisów. 

Maciej Wąsik: Nie zgadzam się z wyrokiem 

Bartosz Kramek tłumaczył po usłyszeniu wyroku, że już sąd w pierwszej instancji stwierdził, że Maciej Wąsik posługiwał się oszczerstwem w interesie politycznym własnej partii.

 

"W trakcie poprzednich rozpraw sądowych starał się łagodzić wydźwięk swoich słów i zasłaniał niepamięcią. Wcześniej powoływał się na tajne dokumenty ABW i podpierał "paszkwilanckimi" rewelacjami prorządowych "mediów", które miały uzasadniać wyrzucenie z Polski mojej żony - ignorując jednocześnie fakt, że wielokrotnie obalały je sądy, a za niewiarygodne uznały inne kraje Unii Europejskiej - przekazał Kramek.

 

Maciej Wąsik w rozmowie z Interią stwierdził, że nie zgadza się z decyzją sądu. - Nie jestem "skazany", wyrok zapadł w trybie cywilnym i o zniesławienie. Nie zgadzam się z nim i jak dostanę uzasadnienie, to złożę kasację do Sądu Najwyższego. Jestem w tej sprawie umówiony z pełnomocnikiem - zapowiedział Wąsik. 

Kolejny wyrok Macieja Wąsika

To kolejne prawomocne orzeczenie wobec Macieja Wąsika w ostatnim czasie. W grudniu - razem z Mariuszem Kamińskim - został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

 

ZOBACZ: Kamiński i Wąsik nie weszli do Sejmu. Słowa w kierunku marszałka

 

Polityk PiS usłyszał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności za nadużycie władzy przy tzw. aferze gruntowej. Przebywał w zakładzie karnym, jednak ostatecznie został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę i wyszedł na wolność.

Karolina Gawot / mak / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie