Zderzyło się ponad sto aut. Nagranie w sieci

Świat
Zderzyło się ponad sto aut. Nagranie w sieci
Reuters
Karambol kilkuset samochodów w Suzho w Chinach

Na drodze ekspresowej w chińskim mieście Suzhou zderzyło się ze sobą ponad sto samochodów. W wyniku zdarzenia kilka osób zostało rannych. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie oblodzona jezdnia - Chiny zmagają się obecnie z ekstremalnym zimnem.

W sieci pojawiło się nagranie pokazujące wielki karambol w Chinach. Widać na nich kilkaset zgniecionych samochodów.

 

Niektóre auta wjechały na siebie, a ludzie mogli się z nich wydostać jedynie poprzez wejście na dachy. Wszędzie leżały szkło i części karoserii.

 

ZOBACZ: USA: Potężny karambol w supermgle. Ponad 150 zniszczonych aut, wiele ofiar

 

W wypadku poszkodowanych zostało dziewięć osób. Jak poinformowała lokalna policja, trzy zostały ranne i trafiły do szpitala. Pozostałych sześć doznało jedynie lekkich zadrapań. Przywrócono ruch na drodze, obecnie trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Ekstremalna pogoda w Chinach

Chiny zmagają się obecnie z rekordową falą mrozów. W niektórych regionach tego kraju temperatura spadła do poniżej minus 50 st. C. Takiej fali mrozów w zachodnich regionach Chin nie było od ponad 60 lat.

 

Nagłemu ochłodzeniu towarzyszą śnieżyce paraliżujące ruch drogowy, lotniczy i kolejowy. W środę z tego powodu zamknięto prawie 200 odcinków autostrad

 

ZOBACZ: Mróz pokonał kolej. Intercity i Pendolino nie wyjechały w trasę

 

W piątek Chińska Agencja Meteorologiczna utrzymała podwyższone ostrzeżenie dotyczące mrozu i niskich temperatur w kilku obszarach centralnych i południowych.

 

Według danych ostrzeżeń pogodowych dostępnych w VariFlight 34 z ponad 260 lotnisk w kraju otrzymało alerty o mgle i śniegu. Kolejne dni mogą przynieść następne utrudnienia komunikacyjne w Państwie Środka. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie