Statek towarowy staranował most. Samochody wpadły do wody, są ofiary

Świat
Statek towarowy staranował most. Samochody wpadły do wody, są ofiary
PAP/EPA/XINHUA / LU HANXIN
Jezdnia na moście całkowicie się zawaliła

Błąd popełniony przez załogę chińskiego kontenerowca doprowadził do katastrofy. Statek wbił się w most w Kantonie, całkowicie przerywając konstrukcję. Poruszające się po moście samochody wpadły do rzeki, a co najmniej pięć osób nie żyje.

Kontenerowiec podróżował między miastami Foshan a Kanton w południowych Chinach. Około godz. 5:31 (22.30 czasu polskiego w środę) wderzył w most Lixinsha w Kantonie - podał państwowy nadawca CCTV, cytowany przez AFP.

 

Zderzenie doprowadziło do przerwania się jezdni i zawalenie się części mostu. "Pięć pojazdów spadło z mostu do wody lub na znajdujący się poniżej statek"  poinformowało biuro ds. morskich w Kantonie.

Katastrofa statku towarowego. Nie żyje pięć osób

Początkowo mówiono o dwóch ofiarach śmiertelnych i trzech osobach zaginionych. Później kantoński urząd przekazał, że "wszystkie trzy zaginione osoby zostały znalezione bez żadnych oznak życia".

 

Zmarli to kierowca autobusu, który na szczęście jechał bez pasażerów, kierowca skutera elektrycznego i trzy osoby, które przemieszczały się małym samochodem dostawczym. Dwie inne osoby zostały uratowane i przewiezione do szpitala, ich stan jest stabilny. Ranny jest też jeden z członków załogi.

 

ZOBACZ: Rosną obawy Rosjan. Wzmacniają obronę Mostu Krymskiego

 

Według informacji nadawcy, do kolizji doszło "z powodu niewłaściwych działań załogi" statku o nazwie Lianghui 688. Właściciel został zatrzymany. 

Zniszczony most. To kolejny taki wypadek w Chinach

Łódź na długie godziny utknęła pod ukośnym kątem między dwoma filarami mostu, przysypana gruzami ze zniszczonej konstrukcji. 

 

ZOBACZ: USA. Katastrofa samolotu na Florydzie. Odrzutowiec rozbił się na autostradzie

 

Jak podaje AFP, region, w którym doszło do kolizji, jest obszarem przemysłowym, poprzecinanym gęstą siecią szlaków żeglugowych. Nie jest to pierwszy tego typu wypadek w Chinach.

 

W 2012 roku statek wycieczkowy uderzył w most mieście Wenzhou w wschodniej części kraju, żaden z pasażerów nie ucierpiał. Tragiczniejszy okazał się wypadek z 2007 roku w prowincji Guangdong. Dziewięć osób zginęło, kiedy statek towarowy uderzył w 1600-metrowy most, powodując jego częściowe zawalenie.

Aleksandra Kozyra / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie