Popularne smartfony nie będą już dostępne. Firma stawia na AI

Technologie
Popularne smartfony nie będą już dostępne. Firma stawia na AI
Flickr.com
Znane smartfony znikną z rynku

Meizu to ceniona na rynku firma, która zasłynęła z kilku całkiem ciekawych smartfonów, które miały sporo fanów. Ostatni telefon z jej logo, Meizu 21, przez wiele osób uważany był nawet za prawdziwą designerską perełkę. Niestety, nic nie wskazuje na to, by urządzenie doczekało się następcy. 

All in AI – nowy pomysł na biznes w Meizu

Warto odnotować, że władze chińskiej firmy nie podjęły decyzji z tygodnia na tydzień. Przygotowania, budowanie zespołu oraz tworzenie zaplecza technologicznego miało trwać ponad dwa lata. Dyrektor generalny, Shen Ziyu uspokajał, że zmiana nie oznacza, że Meizu się kończy.


Wcześniej przedsiębiorstwo wycofało się z odtwarzaczy MP3 i postawiło właśnie na smartfony, które właśnie teraz, na naszych oczach, są zastępowane rozwiązaniami z ekosystemu AI. 

Jakie nowości w świecie AI zapowiada Meizu?

Pierwszą, być może największą nowością ma być autorski system operacyjny, który w dużej mierze będzie opierał się o AI. Podobno prace nad pierwszym urządzeniem, które skorzysta z tej platformy są już dość zaawansowane, jednak nie wiemy jeszcze, czy za jego produkcję odpowiadać będzie Meizu, czy inne przedsiębiorstwo.


Warto odnotować też, że w związku z tak dużą reorganizacją firmy, wcześniej zapowiedziane smartfony (Meizu 21 Pro, 22, 23) zostały anulowane, a prace nad nimi zawieszone. Należy jednak pochwalić producenta za to, że zamierza wywiązać się z deklarowanego wsparcia technicznego, jakie obiecał wszystkim swoim użytkownikom.


Czy inne firmy pójdą w ślady Meizu? Nie można wykluczyć takiego scenariusza. Kilka lat temu potentat, który wyprodukował wiele świetnych telefonów - LG - podjął podobną decyzję. Żywe są też plotki o wycofaniu się kilku innych, pomniejszych producentów, którzy wiedzą, że nie są w stanie dorównać kroku topowym graczom z USA, Korei Południowej czy Chin.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie