"Państwo w Państwie". Wynajęła luksusową willę i za nią nie płaci. Dzika lokatorka nie ustępuje

Polska
"Państwo w Państwie". Wynajęła luksusową willę i za nią nie płaci. Dzika lokatorka nie ustępuje
"Państwo w Państwie"
Adrianna Ptaszynski wynajęła dom kobiecie, która zamieszkała w nim wraz ze swoja matką i córką

W kwietniu 2021 roku Adrianna Ptaszynski wynajęła dom kobiecie, która zamieszkała w nim wraz ze swoja matką i córką. Rezydencja mieści się w warszawskim Wilanowie, ma 350 metrów kwadratowych i jest po generalnym remoncie. Do czerwca 2023 roku współpraca przebiegała pomyślnie, jednak od tego momentu zaczęły się poważne problemy - kobieta przestała opłacać czynsz. Materiał "Państwa w Państwie".

Czynsz za luksusową willę wynosi 16 tysięcy złotych. Dom wynajęto poprzez agencję nieruchomości a umowę spisano u notariusza.

- Cały czas mówiła, że mi zapłaci i że jest tylko jakiś biznes, który ona musi dopiąć i wszystko ureguluje. Zapłaci to, co jest zaległe plus odsetki plus nawet na trzy, cztery miesiące do przodu, a nawet jak będę chciała - to za rok do przodu. Ona nawet powiedziała - odkupię od pani ten dom - mówi Adrianna Ptaszyński, właścicielka domu.

"Czuje się bezkarnie"

Mimo wielokrotnych zapewnień najemczyni nie przelała właścicielce zaległych opłat. Odmawia również opuszczenia lokalu. Dług wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

 

- Pani Justyna mnie szantażowała, bo mówiła, że podpiszemy ugodę, ale ja muszę najpierw wycofać komornika. Ona czuje się bezkarnie, czuje się osobą, którą chroni prawo - tłumaczy Adrianna Ptaszyński.

Aleksandra Cieślik / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie