Wybory samorządowe 2024. Konfederacja rozpoczyna kampanię

Polska
Wybory samorządowe 2024. Konfederacja rozpoczyna kampanię
PAP/Szymon Pulcyn
Konfederacja przedstawiła hasło wyborcze

Konfederacja rozpoczęła w sobotę kampanię samorządową. Podczas konferencji ogłoszono hasło kampanii. - Nie chcemy oddawać sejmików wojewódzkich w ręce ogólnopolskich partii politycznych, które bardzo mocno kłócą się ze sobą - podkreślił Krzysztof Bosak.

Konfederacja zapowiedziała, że wyborach samorządowych wystartuje pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy (w skrócie KW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy).

 

Jak pisała w piątek Interia, liderzy ruchu Bezpartyjni Samorządowcy nie kryją oburzenia i składają pozew do sądu.

 

Czytaj więcej: Będzie pozew o kradzież nazwy. W tle dwie partie i wybory

Redakcja dowiedziała się, że będą wnioskować o to, aby do czasu rozstrzygnięcia sporu Konfederacja nie mogła korzystać z ich nazwy. - To absurd - komentował te zarzuty Witold Tumanowicz z Konfederacji.

Krzysztof Bosak: Idziemy do wyborów razem, by odzyskiwać samorządy

Podczas sobotniej konferencji podano hasło kampanii wyborczej Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców - "Łączy nas wolność".

 

- Idziemy do wyborów samorządowych razem, by odzyskiwać samorządy lub utrzymać pozycję, którą mamy - powiedział jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

 

ZOBACZ: Krzysztof Bosak o współpracy z PiS. Mocna deklaracja polityka Konfederacji

 

- Nie chcemy oddawać sejmików wojewódzkich w ręce ogólnopolskich partii politycznych, które bardzo mocno kłócą się ze sobą - dodał. 

 

Jak stwierdził, w obliczu "szaleństw", które przychodzą z zagranicy, Konfederacja jest siłą umiarkowaną. 

 

Bosak nawiązał też do CPK. - Okazuje się, że projekt w tej chwili nie będzie kontynuowany, bo jest za bardzo PIS-owski. Odrzucamy tę logikę - powiedział.

Grzegorz Braun: Wraca stara, dobra Konfa

Podczas konferencji głos zabrał także Grzegorz Braun. - Wraca duch 2019 roku. Stara, dobra Konfa. Otwarta, ale nie na przestrzał. Otwarta na tych, z którymi łączy nas poczucie wolności - stwierdził.

 

- Gdyby to wyłącznie do mnie należało, otworzyłbym tę naszą Konfederację także na inne projekty. Ale dobre i na to na początek - dodał.

 

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 r. Do PKW zgłoszono 41 komitetów wyborczych, 35 zostało zarejestrowanych.

Anna Nicz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie