Nowa aktualizacja od Apple. Co się zmieniło?

Polska polsatnews.pl
Nowa aktualizacja od Apple. Co się zmieniło?
Pixabay.com
Nowa aktualizacja IOS

Masz w domu urządzenie z logo nadgryzionego jabłka, np. iPhone’a, iPada lub MacBooka? Zatem jest dość prawdopodobne, że możesz już pobrać nową wersję oprogramowania układowego. I lepiej nie czekać z tym zbyt długo. Dlaczego?

Jakie nowości wprowadza iOS 17.3.1 i inne wersje softu od Apple?

W większości są to łatki koncentrujące się na bezpieczeństwie urządzeń oraz na optymalizacji wydanej przed kilkunastoma dniami wersji 17.3.1. Okazało się bowiem, że poprzedni update nie był wolny od wad, a jedną z tych, która szczególnie dawała się internautom we znaki, było powielanie już wpisanego tekstu.

 

ZOBACZ: Google i Apple oskarżeni o zmowę i potajemne działania. Sąd wydaje wyrok


Ten sam chochlik jest właśnie usuwany na iPadach oraz na MacBookach – tu w wersji softu Sonoma 14.3.1. Czy warto pobrać nową wersję oprogramowania układowego? Zdecydowanie. Zwłaszcza jeśli na urządzeniu wciąż działał np. iOS w wersji 17.2 lub 17.1. Od tego czasu pojawiło się w branży sporo zagrożeń mobilnych, które mogły wpłynąć na bezpieczeństwo Twojego urządzenia. 

Kiedy duże zmiany w iOS?

Jest niemal pewne, że prologiem do wdrażania innowacji będzie iOS 17.4, którego spodziewamy się wczesną wiosną. Jest nawet prawdopodobne, że to właśnie ta wersja oprogramowania od Apple pozwoli na instalację (tylko w Europie) aplikacji spoza App Store’a. 


Prawdziwą rewolucją ma być jednak iOS 18. Spodziewamy się, że platforma zostanie oficjalnie zaprezentowana wczesną jesienią, wraz z kolejną generacją iTelefonów z logo nadgryzionego jabłuszka. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie