Auto zderzyło się z pociągiem. Konieczny był śmigłowiec LPR

Polska Aleksandra Boryń / sgo / Polsatnews.pl
Auto zderzyło się z pociągiem. Konieczny był śmigłowiec LPR
policja.gov.pl
Zderzenie osobówki z pociągiem

W gminie Dobre Miasto doszło do poważnego wypadku. Auto osobowe zderzyło się z pociągiem relacji Braniewo-Olsztyn. W wyniku kolizji dwie osoby trafiły do szpitala, w tym jedna została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja apeluje o rozwagę na drodze i zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych.

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Nowa Wieś Mała w gminie Dobre Miasto. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji na jednym z niestrzeżonych przejazdów kolejowych.

Nowa Wieś Mała. Zderzenie pociągu z samochodem osobowym

Na miejscu okazało się, że samochód marki volvo zderzył się z pociągiem relacji Braniewo-Olsztyn. Z wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 23-letnia kierująca volvo nie zastosowała się do znaku "STOP" i wjechała na torowisko wprost pod szynobus. 

 

W wyniku zdarzenia 23-latka i 21-letnia kobieta, która z nią podróżowała trafiły do szpitala. Z uwagi na odniesione obrażenia jedna z poszkodowanych została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek pod Bełchatowem. Zginęły dwie osoby

 

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno maszynista pociągu, jak i kierująca autem byli trzeźwi. Z uwagi na wyjaśnianie okoliczności zdarzenia, przez jakiś czas ruch pociągów w tym miejscu był zablokowany. 

 

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków drogowych.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie