Wypadek na DK10. Ciężarówka zderzyła się z autem osobowym. Jedna osoba nie żyje

Polska
Wypadek na DK10. Ciężarówka zderzyła się z autem osobowym. Jedna osoba nie żyje
OSP Solec Kujawski
Tragiczny wypadek na DK10

Jedna osoba nie żyje po wypadku na drodze krajowej nr 10 we wsi Wypaleniska (woj. kujawsko-pomorskie) - przekazała polsatnews.pl bydgoska policja. Auto osobowe podczas wyprzedzania zderzyło się czołowo z tirem. Mniejszym pojazdem podróżowały w sumie cztery osoby, trzy z nich zostały zakleszczone. Do wydostania ze środka konieczne były narzędzia hydrauliczne.

Na drodze krajowej numer 10 - we wsi Wypaleniska, około 20 km od Bydgoszczy - auto osobowe zderzyło się z ciężarowym. Do wypadku doszło około godziny 2 w nocy z piątku na sobotę.

 

- Samochód osobowy podczas manewru wyprzedzania zdarzył się z tirem, który jechał z naprzeciwka - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl mł. asp. Krzysztof Bratz z komendy miejskiej w Bydgoszczy.

Trzy osoby zakleszczone w pojeździe 

W aucie osobowym podróżowały cztery osoby, z czego trzy zostały zakleszczone w pojeździe. 

 

Na zdjęciach ze zdarzenia widać, że mniejszy pojazd - volkswagen - został niemal całkowicie rozebrany, by umożliwić uwolnienie poszkodowanych. Strażacy użyli do tego specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

 

"Niestety pomimo dużego zaangażowania służb ratowniczych jednej osoby nie udało się uratować" - przekazała Ochotnicza Straż Pożarna z Solca Kujawskiego. To 26-letni pasażer. Trzy pozostałe osoby trafiły do szpitala.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Spowodował poważny wypadek i uciekł. Zaskakujący wyrok

 

Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku były trzeźwe. Obecnie zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratora.

 

Do godziny 8 ruch odbywał się wahadłowo, jednak - jak przekazała bydgoska policja - obecnie droga jest już przejezdna.

Tragiczny początek weekendu

To niejedyny wypadek w województwie kujawsko-pomorskim w ten weekend. Na drodze ekspresowej S10 - pomiędzy węzłami Toruń Południe i Toruń Zachód - samochód osobowy zderzył się z busem. Dwie osoby zginęły, a jedna jest ranna.

 

Trasa jest zablokowana - przekazała bydgoska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Droga na tym odcinku jest zablokowana. Z informacji na godzinę 8:30 wynika, że utrudnienia mogą potrwać około czterech godzin.

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie