Tragedia we Włoszech. 42-letniego Polaka odnaleziono na brzegu potoku

Świat
Tragedia we Włoszech. 42-letniego Polaka odnaleziono na brzegu potoku
Davide Papalini / Wikimedia Commons
Rzeka Stura we Włoszech

Na brzegu potoku Stura we włoskiej prowincji Turyn odnaleziono ciało 42-letniego mężczyzny z polskim obywatelstwem. Śledztwo w tej sprawie wszczęła policja. Polak najprawdopodobniej zmarł po kłótni z innym mężczyzną, który zadał mu kilka ran.

Jak podaje portal rainews.it ciało 42-letniego Polaka odnaleziono w piątek po południu w zalesionym terenie w pobliżu potoku Stura, na obrzeżach Venaria Reale, przez przypadkowego przechodnia

Ciało Polaka we Włoszech. Policja poszukuje mordercy

Ustalono, że ofiara mieszkała w prowizorycznym schronisku w zalesionej okolicy Venaria Reale, niedaleko linii kolejowej Turyn-Ceres. Nie miała stałego adresu, była samotna i bezrobotna. 

 

ZOBACZ: Polski alpinista zginął we włoskich Alpach. Wpadł do wąskiej szczeliny

 

Według wstępnych ustaleń, sprawca zadał 42-latkowi najprawdopodobniej siedmiu ciosów "ostrym przedmiotem" w klatkę piersiową, plecy i łydkę. 

Mimo ran wykonał jeden telefon

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi obecnie policja. Na razie nie udało się zatrzymać sprawcy. Powstała już jednak pierwsza hipoteza dotycząca tragedii

 

ZOBACZ: Sześcioro Polaków oskarżono o zabójstwo rodaka w Middlesbrough

 

Okazuje się, że tuż przed śmiercią, pomimo kilkunastu ran kłutych, Polakowi udało się zadzwonić do członków rodziny i przyjaciela, który zaalarmował policję. Kiedy służby dotarły na miejsce, mężczyzna już nie żył.

 

Śledczy uważają wstępnie, że atak mógł mieć związek z burzliwą kłótnią, która miała miejsce w piątek w historycznym centrum Venarii. W przepychance brał udział zmarły Polak i inny mężczyzna. Służby przeczesują lasy w pobliżu miejsca tragedii w poszukiwaniu wskazówek.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie