Niszczycielskie tornado w USA. Są ofiary śmiertelne

Świat
Niszczycielskie tornado w USA. Są ofiary śmiertelne
Clarksville Fire Department/Reuters

Co najmniej sześć osób zginęło, a 20 zostało rannych w wyniku silnych burz, które przetoczyły się przez stan Tennessee w USA. W hrabstwie Montgomery przeszło tornado. W wielu miejscach poważnie uszkodzone zostały budynki mieszkalne.

Trzy osoby, w tym dziecko, zginęły w wyniku tornada, które uderzyło w hrabstwo Montgomery na północ od Nashville, w pobliżu granicy stanu Kentucky, podają władze hrabstwa w komunikacie prasowym.

 

Centrum Operacji Kryzysowych w Nashville poinformowało w mediach społecznościowych, że w wyniku silnych burz zginęły tam trzy osoby. Urzędnicy hrabstwa Montgomery przekazali, że kolejne 23 osoby z powodu obrażeń trafiły do szpitali.

 

 

Zdjęcia opublikowane przez straż pożarną Clarksville w mediach społecznościowych przedstawiają zniszczone domy z gruzem porozrzucanym na trawnikach, przyczepę ciągnika przewróconą na bok na autostradzie i zerwaną izolację ze ścian budynków.

 

 

Biuro szeryfa hrabstwa Montgomery podało w oświadczeniu, że w miejscowym gimnazjum utworzono schronisko.

 

Według służb energetycznych w w sobotni wieczór około 85 tys. odbiorców energii elektrycznej w Tennessee nie miało prądu.

 

 

Burza nadeszła niemal dwa lata po tym, jak National Weather Service zarejestrował 41 tornad w kilku stanach, w tym 16 w Tennessee i 8 w Kentucky. W samym Kentucky zginęło wówczas 81 osób. 

PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie