Łabiszyn. Gmina prosi o pomoc w namierzeniu psowilka

Polska
Łabiszyn. Gmina prosi o pomoc w namierzeniu psowilka
Facebook/Gmina Łabiszyn

Mieszkańcy Łabiszyna (woj. kujawsko-pomorskie) zostali kilka dni temu zaalarmowani. W okolicy zaobserwowano tzw. psowilka. Gmina zaapelowało o pomoc w namierzeniu zwierzęcia.

W piątek w poście w mediach społecznościowych Gminy Łabiszyn pojawił się apel do mieszkańców o zachowanie ostrożności.

 

"W związku z podejrzeniem pojawienia się hybrydy wilka (tzw. psowilk) w okolicach Stadionu Miejskiego w Łabiszynie, przy ul. Żnińskiej, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, a w przypadku spotkania osobnika, bezzwłoczne poinformowanie służb miejskich o jego lokalizacji" - czytamy w poście.

 


Gmina Łabiszyn podała, że "o zaistniałym podejrzeniu" pojawienia się w terenie hybrydy psa i wilka zostały już poinformowane Nadleśnictwo Szubin i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

 

W ostrzeżeniu podano także numery kontaktowe do osób zajmujących się sprawą zwierzęcia.

Kujawsko-pomorskie. Psowilki w lasach

Psowilki na terenie Nadleśnictwa Szubin pojawiały się już w poprzednich latach - podaje "Gazeta Pomorska". 

 

ZOBACZ: Odnalazła się lama, która uciekła z minizoo na Podkarpaciu. "Bałem się, że zaatakują ją wilki"


Hybrydy miały być eliminowane we współpracy z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy oraz Zakładem Ekologii, Instytutu Biologii Funkcjonalnej i Ekologii, Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Decyzje podjął Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

 

Jak jednak zapewniono, "w decyzji RDOŚ zostały określone konkretne osoby uprawnione do eliminacji hybryd", a każdy wyeliminowany osobnik musi zostać zgłoszony. Nadleśnictwo tłumaczy eliminację m.in. ochroną puli genetycznej wilka.

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie