Waplewo. Wypadek busa na S7. Sześć osób rannych

Polska
Waplewo. Wypadek busa na S7. Sześć osób rannych
KMP Policja w Olsztynie
Bus przewrócił się na bok. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia

Kierowca busa na drodze ekspresowej S7 w pobliżu Waplewa stracił panowanie nad pojazdem i zahaczył o samochód ciężarowy. Sześć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala. Na miejscu pracuje policja, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Do wypadku doszło w sobotę w godzinach popołudniowych na wysokości 10 kilometra trasy S7 na wysokości wsi Lutek (woj. warmińsko-mazurskie). Na miejscu interweniowała olsztyńska policja, trzy zastępy strażackie i dwa zespołu ratowników medycznych.

 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący busem 37-latek z nieznanych na tę chwilę przyczyn, zjeżdżając na awaryjny pas ruchu, zahaczył o pojazd ciężarowy, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Ostatecznie pojazd wywrócił się na bok - przekazała Polsat News st. post. Paulina Żur z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Wypadek na trasie S7. Policja apeluje o ostrożność

Busem podróżowało łącznie osiem osób, w wyniku wypadku ucierpiało sześć - cztery osoby dorosłe i dwójka dzieci. Ranni trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. 

 

ZOBACZ: Wełna: Błąd kierowcy skończył się tragedią. Śmiertelny wypadek

 

Policja pracuje nad wyjaśnianiem przyczyn wypadku i apeluje o ostrożność. Intensywne opady śniegu i deszczu sprawiają, że na drogach jest bardzo ślisko, ograniczona jest również widoczność. 

 

Trasa w kierunku Olsztynka jest zablokowana, ruch samochodów w pobliżu miejsca wypadku odbywa się jednym pasem. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. 

 

Aleksandra Kozyra / polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie