Wojownicy Maryi wyjdą na ulice. "Polityczne zmiany przynoszą niebezpieczeństwo"

Polska
Wojownicy Maryi wyjdą na ulice. "Polityczne zmiany przynoszą niebezpieczeństwo"
YouTube/Wojownicy Maryi
W niedzielę ulicami polskich miast przejdą pokutne procesje różańcowe

Katolickie organizacje na czele z Wojownikami Maryi zapowiedziały na niedzielę Pokutne Procesje Różańcowe, które mają się odbywać w miastach w całej Polsce. Celem akcji jest protest wobec politycznych zmian, które - zdaniem organizatorów - "zagrażają życiu w początkowej fazie".

Celem Pokutnych Procesji Różańcowych ma być wyrażenie sprzeciwu wobec liberalizacji prawa aborcyjnego oraz wprowadzenia finansowania procedury zapłodnienia metodą in vitro

"Polityczne zmiany przynoszą niebezpieczeństwo"

"Zwracamy się więc do Maryi w szczególnym czasie, gdy jako naród spoglądamy w bardzo niepewną przyszłość. Polityczne zmiany przynoszą bowiem ze sobą niebezpieczeństwo właśnie dla życia w jego początkowej fazie, kiedy każde dziecko wymaga wyjątkowej, pełnej miłości opieki ze strony swojej matki" - twierdzą pomysłodawcy wydarzenia. 

 

ZOBACZ: Spór o in vitro w "Debacie Dnia". Poseł KO: PiS wprowadził nas w świat ciemnogrodu

 

Organizatorami procesji jest kilka katolickich stowarzyszeń i fundacji, w tym katolicki ruch dla mężczyzn Wojownicy Maryi.

 

"Jego celem jest formowanie mężczyzn, aby Ci przez modlitwę, przykład i świadectwo wiary, uświęcanie siebie i swoich rodzin, realizowali powołanie, którym obdarzył ich Pan Bóg oraz pragnęli rozszerzać nabożeństwo ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi" - informują na swojej stronie.

Pokutna Procesja Różnicowa w Warszawie

W stolicy procesja rozpocznie się o godzinie 13:00 mszą świętą w kościele pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. natomiast finał wydarzenia jest zaplanowany na godzinę 15:00 w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia (Kościół Paulinów).


Pokutne Procesje Różańcowe mogą odbyć się także w miastach w całej Polsce, ale nie podano na ten temat szczegółowych informacji. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie