Policjanci uczczą pamięć zmarłych kolegów. W całym kraju zawyją syreny

Polska
Policjanci uczczą pamięć zmarłych kolegów. W całym kraju zawyją syreny
Policja
Policjanci uczą pamięć kolegów

W pędzącym, pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się - apeluje Komendant Główny Policji. Poprosił funkcjonariuszy, by o godz. 17:00 w całym kraju zawyły syreny radiowozów. Policjanci w ten sposób oddadzą cześć kolegom, którzy zginęli na służbie - Danielowi Łuczyńskiemu i Ireneuszowi Michalakowi.

"Oddajmy część Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków" - napisał w apelu Komendant Główny Policji. Funkcjonariusze zostali poważnie ranni na służbie. Zmarli, w wyniku odniesionych obrażeń.

 

O godz. 17:00 w całym kraju policjanci włączą syreny radiowozów. Ich koledzy zostali postrzeleni przez Maksymiliana F. w piątek. W sobotę zastał zatrzymany, następnie sąd podjął decyzję o areszcie. Jak informuje Prokuratura Krajowa, wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa.

Śmierć policjantów we Wrocławiu

"Odeszli nasi Koledzy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna - asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak" - przekazała policja w oświadczeniu. "Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu policjantów i pracowników Policji składa rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym wyrazy żalu i głębokiego współczucia" - czytamy dalej.

 

ZOBACZ: Wrocław: Zmarł drugi policjant, którego postrzelił Maksymilian F.

 

Zmarli funkcjonariusze służyli w policji od 19 i 26 lat. "Zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni" - podkreśla policja w komunikacie.

Służby solidaryzują się z policją

W akcji upamiętniającej o godz. 17:00 wezmą udział również strażacy. "Włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe w jednostkach PSP i OSP w całym kraju i oddajmy hołd dwóm Policjantom z Wrocławia, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych" - wskazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

 

ZOBACZ: Postrzelenie policjantów z Wrocławia. Powołano specjalny zespół

 

"Dziś nieważny jest kolor munduru, jednoczymy się w smutku bo na służbie odeszli jedni z nas" - dodaje straż graniczna, która również solidaryzuje się z policją.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie