Przedszkolanki pod wpływem alkoholu. Kobiety usłyszały zarzuty

Polska
Przedszkolanki pod wpływem alkoholu. Kobiety usłyszały zarzuty
Pixabay

Jedna z przedszkolanek miała prawie cztery, a druga ponad promil alkoholu podczas opieki nad dziećmi. Obie opiekunki zostały zabrane z placówki przez policję i usłyszały zarzuty.

Dwie nietrzeźwe przedszkolanki opiekowały się dziećmi w przedszkolu w Lisowie koło Kielc. Jedna z kobiet miała w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Obie opiekunki zostały zabrane z placówki przez policję i usłyszały zarzuty.

 

Jak przekazała w poniedziałek mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy kieleckiej policji, zostali oni powiadomieni o tym, że przedszkolanki w przedszkolu w Lisowie w gminie Morawica w powiecie kieleckim prawdopodobnie są w pracy pod wpływem alkoholu. Do interwencji doszło w środę 15 listopada.

 

ZOBACZ: Ciechanów: Zbierali grzyby i pili alkohol. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

 

- Po sprawdzeniu stanu trzeźwości dwóch kobiet okazało się, że pierwsza z nich, 34-latka, miała w organizmie 1,2 promila alkoholu. Natomiast druga z opiekunek, 37-latka, miała 3,8 promila - przekazała policjantka.

Opiekunki usłyszały zarzuty

Kobiety miały pod opieką dziesięcioro dzieci w wieku od niespełna trzech do sześciu lat. Policjanci zabrali kobiety z placówki. Gdy wytrzeźwiały zostały doprowadzone do prokuratury.

 

- Usłyszały zarzut narażenia podopiecznych na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu - dodała funkcjonariuszka.

 

Wobec kobiet zastosowano dozór policji, za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

ap/ Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie