Załuki. Pięcioosobowa rodzina straciła dom w pożarze. Pomagają sąsiedzi

Polska
Załuki. Pięcioosobowa rodzina straciła dom w pożarze. Pomagają sąsiedzi
Polsat News
Rodzina z Podlasia straciła w pożarze dom

Pięcioosobowa rodzina ze wsi Załuki na Podlasiu straciła w pożarze dom. Straty pogorzelców oszacowano na 200 tysięcy złotych. Rodzinie pomagają sąsiedzi i sołectwo. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Szok, łzy i niedowiedzenie. Tydzień temu pięcioosobowa rodzina ze wsi Załuki na Podlasiu straciła cały dobytek życia w pożarze. Ogień wybuchł w nocy i opanował cały dom - przekazała reporterka Polsat News Katarzyna Polewko.

 

Rodzina jest w trudnej sytuacji. Straty oszacowywano na 200 tys. złotych. Dom był ubezpieczony, ale nie ma jeszcze decyzji ubezpieczyciela ws. wypłaty odszkodowania. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

 

- Otworzyłem drzwi do kotłowni i buchnął na mnie o ogień - powiedział Piotr Koronkiewicz. - Tego dnia spałem w domu sam. Żona z dziećmi wyjechali do dziadków - dodał.

 

- Rzuciłem się do ucieczki - przekazał pogorzelec. - Pobiegłem po pomoc do sąsiada i zadzwoniłem na straż pożarną - relacjonował. 

Pożar domu pięcioosobowej rodziny. Ustanowiono zbiórkę

Rodzinie pomagają sąsiedzi i sołectwo. Uprzątnięto już pozostałości spalonego domu.

 

- Wzięliśmy kredyt na remont domu - powiedziała Edyta Koronkiewicz. - A teraz domu nie ma, a kredyt pozostał - zaznaczyła. 

 

WIDEO: Załuki. Pięcioosobowa rodzina straciła dom w pożarze. Pomagają sąsiedzi

 

 

Na pogorzelców ustanowiono zbiórkę. Cel to uzbierać 200 tysięcy złotych.

 

- Udało nam się uzbierać już 80 tysięcy złotych - przekazała dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gródku Magdalena Łotysz. Jak dodała, pogorzelcy nie odmawiali nikomu pomocy. - Teraz to oni potrzebują pomocy - zaznaczyła.

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie