Siemianowice Śląskie: Ziemia zapadła się tuż przy bloku. Ewakuowano mieszkańców

Polska
Siemianowice Śląskie: Ziemia zapadła się tuż przy bloku. Ewakuowano mieszkańców
Facebook/Grzegorz Mól
Wyrwa jest niebezpieczna, dlatego część mieszkańców bloku musiała opuścić swoje mieszkania. Dodatkowo ulica Leśna może być nieprzejezdna przez kilka dni

Głęboka na 40 metrów wyrwa w ziemi powstała przy ulicy Leśnej w Siemianowicach Śląskich. Jak ustalił polsatnews.pl, w sobotę wieczorem strażacy ewakuowali z pobliskiego, czteropiętrowego budynku 13 osób, w tym dwoje dzieci. Noc spędziły one u swoich bliskich. Na fotografiach widać, że w miejscu zapadliska stała latarnia. Po osunięciu się ziemi słupa już nie ma.

Strażacy o powstaniu zapadliska dowiedzieli się od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Na miejscu pomagali w ewakuacji mieszkańców jednej klatki w bloku przy ulicy Leśnej 6.

 

Noc poza swoimi mieszkaniami musiało spędzić 13 osób, wśród nich dwoje dzieci. Schronienia udzielili im bliscy. - Pozyskaliśmy informację, że zapadlisko jest głębokie na około 40 metrów - przekazał polsatnews.pl mł. kpt. Sebastian Karpiński z PSP w Siemianowicach Śląskich.

Siemianowice Śląskie: Zapadlisko przy bloku. Sprawą zajmie się Urząd Górniczy

Miejsce, gdzie utworzyło się szerokie na jeden metr zapadlisko, zostało odpowiednio zabezpieczone. Na razie nie wiadomo, co dokładnie spowodowało jego powstanie.

 

ZOBACZ: Sucha Beskidzka: Drażniący zapach w jednej ze szkół. Ewakuowano blisko 500 uczniów

 

Jak przekazał Grzegorz Mól, wiceprzewodniczący siemianowickiej Rady Miasta, sprawę będzie badał Urząd Górniczy, a ulica Leśna "może być nieprzejezdna w najbliższych dniach".

 

 

Natomiast na zdjęciach zamieszczonych w sieci przez zarządcę nieruchomości - firmę Kotrak - widać, że w miejscu zapadliska stała latarnia uliczna. Po tym, jak utworzyła się wyrwa, słup "zniknął".

 

wka/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie