Bolesławiec: Pożar ciężarówki na DK. Na drogę wysypały się plastikowe zabawki

Polska
Bolesławiec: Pożar ciężarówki na DK. Na drogę wysypały się plastikowe zabawki
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu
Pożar ciężarówki transportującej zabawki w pobliżu Bolesławca

W piątek nad ranem doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Naczepa zaczęła płonąć na drodze krajowej numer 94 pod Bolesławcem. Z samochodu na drogę wypadło wiele plastikowych zabawek. Droga zablokowana była przez ponad pięć godzin.

W piątek po godzinie 4:00 rano doszło do pożaru na drodze krajowej numer 94 na obwodnicy Bolesławca. Zapaliła się naczepa samochodu ciężarowego przewożącego plastikowe zabawki


Po przyjeździe na miejsce służby gaśnicze zobaczyły palącą się w całości naczepę. Kierowca zadbał o bezpieczeństwo - przed przyjazdem strażaków odłączył ciągnik siodłowy od naczepy i ustawił go w bezpiecznej odległości od pojazdu

 


Zdjęcia pokazują drogę z porozrzucanymi, nadpalonymi zabawkami oraz całkowicie spaloną część pojazdu. Podobno w trakcie walki z żywiołem popękały także opony. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

Akcja trwała kilka godzin. Droga całkowicie nieprzejezdna 

- Bazując na zeznaniach kierowcy, za prawdopodobną przyczynę pożaru uznaje się wadę układu hamulcowego. Jednak dokładną przyczynę bada policja - powiedział st. bryg. mgr Piotr Pilarczyk z KP PSP w Bolesławcu w rozmowie z polsatnews.pl. 

 

ZOBACZ: Kamieniec: Kolejny pożar tekstyliów. "Fetor czuć z kilku kilometrów"


Działania gaśnicze trwały ponad pięć godzin. W ich czasie droga była całkowicie zablokowana, a objazdem kierowała policja.  


Do zdarzenia zadysponowano cztery oddziały straży pożarnej, policję i służbę drogową.  

Karina Jaworska/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie