Mielec: Policjantki potrącone przed komendą. Trafiły do szpitala

Polska
Mielec: Policjantki potrącone przed komendą. Trafiły do szpitala
KPP Mielec
71-latek potrącił dwie policjantki w Mielcu

Dwie funkcjonariuszki mieleckiej policji są pod opieką lekarzy po tym, jak zostały potrącone przez 71-letniego kierowcę na przejściu dla pieszych. "Pasy" znajdowały się tuż obok miejskiej komendy. Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 11:30 przy ul. Żeromskiego w Mielcu (woj. podkarpackie). Na oznakowanym przejściu dla pieszych obok komendy policji 71-letni kierowca suzuki potrącił dwie funkcjonariuszki, które pełniły swoje obowiązki służbowe.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Wymysłowie pod Warszawą. Nie żyje dziecko

 

Obie kobiety - 38- i 46-latka - trafiły do szpitala. - Funkcjonariuszki uskarżały się na bóle kończyn dolnych, jedna również górnych - powiedziała podkom. Bernadetta Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Policjantki potrącone przed komendą. Kierowca: Nie zauważyłem ich

Jak dodała policjantka, wstępnych ustaleń wynika, iż kierowca wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i tłumaczył, że nie zauważył kobiet na przejściu. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

 

Funkcjonariusze będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia. Ustaleni zostali jego świadkowie oraz zabezpieczony monitoring. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

 

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie