Janusz Korwin-Mikke zamieścił ankietę. Pyta, czy założyć nową partię

Polska Bartosz Treder / Polsatnews.pl
Janusz Korwin-Mikke zamieścił ankietę. Pyta, czy założyć nową partię
ASSOCIATED PRESS/Alik Keplicz
Janusz Korwin-Mikke chciałby założyć nową partię

Janusz Korwin-Mikke po zmarginalizowaniu w obozie Konfederacji, szuka sposobu na utrzymanie się w polskiej polityce. W mediach społecznościowych opublikował ankietę, mającą sprawdzić liczbę chętnych do wstąpienia w szeregi jego nowej, jeszcze nieistniejącej partii.

W ostatnim czasie Sławomir Mentzen poinformował, że Janusz Korwin-Mikke nie wystartuje więcej w żadnych wyborach z list Konfederacji. Wcześniej został usunięty z Rady Liderów oraz zakazano mu publicznych wypowiedzi. Teraz były prezes Nowej Nadziei (NN) jest zdeterminowany, aby założyć nową partię i walczyć o swoją polityczną przyszłość.

 

ZOBACZ: Konfederacja ukarała Janusza Korwin-Mikkego. Sławomir Mentzen: Nie będzie startował z list partii

 

- Przez kilka dni badałem nastroje w NN, wczoraj byłem na spotkaniu z "Młodzieżą dla Wolności", a obecnie rozglądam się, jakie poparcie byłoby poza Partią. 13-go zaprzysiężony zostaje nowy skład Sejmu, przestaję być posłem NN i Konfederacji i będę miał formalnie rozwiązane ręce - oświadczył Korwin-Mikke w swoich mediach społecznościowych. 

Korwin-Mikke szuka poparcia. "Ja pytam poważnie"

Były europarlamentarzysta zwrócił się do internautów z pytaniem o chęć dołączenia do jego partii. 

 

ZOBACZ: Janusz Korwin-Mikke tłumaczy wynik Konfederacji. "Jak się ukrywa mnie i Grzegorza Brauna"

 

- Proszę więc o odpowiedź: kto byłby chętny wstąpić do mojej nowej partii (ze znanym wszystkim programem)? Nie - tu nie chodzi o kliknięcie za lub przeciw. To można zrobić bez żadnej odpowiedzialności. Ja pytam poważnie - spytał polityk. 

 

Instrukcja dołączenia do nowej partii. "Przemyśleć sprawę"

Janusz Korwin-Mikke wskazał instrukcję dołączenia do jeszcze niezałożonej partii. Pierwszym punktem jest przemyślenie sprawy, drugim wysłanie zgłoszenie na adres e-mail, a trzecim złożenie oświadczenia, że w przypadku stworzenia nowej partii politycznej zgłaszający dołączy do niej i będzie płacił 15 zł składki członkowskiej miesięcznie. 

 

ZOBACZ: J. Korwin-Mikke o wyniku Konfederacji: Przekonaliśmy ludzi, że to partia jak inne

 

Ankieta kierowana jest przede wszystkim do osób nigdy niebędących członkami partii politycznych. Zgłaszać się mogą również też aktualni i "byli członkowie Nowej Nadziei, Kongresu Nowej Prawicy, Unii Polityki Realnej i ewentualnie innych partii politycznych".

 

Nowo założona partia miałaby wystartować w najbliższych wyborach europejskich lub ewentualnych przyspieszonych wyborach parlamentarnych. Janusz Korwin-Mikke nie zakłada startu w wyborach samorządowych. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie