Hamburg. Napastnicy z bronią weszli do szkoły. Trwa akcja służb

Świat Aleksandra Boryń / Polsatnews.pl
Hamburg. Napastnicy z bronią weszli do szkoły. Trwa akcja służb
PAP/EPA/Blaulicht-News
Hamburg. Trwa akcja służb w jednej ze szkół

Niemiecka policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zagrożenia w szkole w Blankenese. Jednej z nauczycielek miało grozić dwóch napastników, a jeden z nich miał posiadać broń. Na miejsce wysłano policję. Trwa akcja służb. W okolicy mogą pojawić się utrudnienia komunikacyjne, policja informuje o zamkniętych ulicach.

Na social mediach pojawiło się nagranie rzecznika niemieckiej policji Holgera Vehrena. Powiedział, że służby otrzymały zgłoszenie dotyczące sytuacji zagrożenia w szkole. Jedna z nauczycielek twierdziła, że widział napastnika z bronią w budynku. - Każde tego typu zgłoszenie musimy sprawdzić i zweryfikować - mówił Vehren. Dodał, że śledztwo w tej sprawie trwa.

Trwa akcja policyjna w Hamburgu

Niemieckie media informują o szeroko zakrojonej akcji tamtejszych służb. Zgłoszenie dotyczyło jednej ze szkół w Blankenese w Hamburgu, gdzie uzbrojeni napastnicy - a nieoficjalnie - uczniowie mieli grozić pedagożce.  Według doniesień medialnych dwóch napastników zamknęło się w jednej z klas. 

 

Na miejsce wezwano służby specjalne. Trwa akcja policyjna z udziałem śmigłowca. W okolicy występują utrudnienia komunikacyjne. Zamknięto drogi Schenefelder Landstrasse i Simrockstrasse. 

Policja przeszukuje budynek

"Policjanci weszli już do szkoły w Blankenese i sprawdzają informacje" - czytamy w komunikacie służb.

 

Z najnowszych doniesień wynika, że uczniowie są w trakcie ewakuacji. Część z nich została już przetransportowana do pobliskich koszar Eberta przy Osdorfer Landstrasse 365. Policja prosi, aby właśnie tam kierowali się przerażeni rodzice. 

 

Według nieoficjalnych informacji napastnicy mieli uciec, a służby przeszukują cały budynek. 
 
 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie