Francja: Policjanci postrzelili kobietę w metrze. Groziła atakiem terrorystycznym

Świat
Francja: Policjanci postrzelili kobietę w metrze. Groziła atakiem terrorystycznym
ASSOCIATED PRESS/Michel Euler
W Paryżu policjanci postrzelili kobietę, która groziła atakiem terrorystycznym

Paryska policja otworzyła ogień do kobiety. Na stacji metra krzyczała "Allahu Akbar" oraz "wszyscy umrzecie". Pomimo próśb policji nie miała zamiaru się uspokoić i zagroziła atakiem terrorystycznym.

We wtorek groźnie zachowująca się kobieta została zauważona na stacji metra Bibliotheque Francois-Mitterrand, znajdującej się niedaleko katedry Notre-Dame.  


Kobieta krzyczała "Allahu Akbar" oraz "wszyscy umrzecie". Groziła pasażerom i nawoływała do ataku terrorystycznego. Podróżni szybko zawiadomili policję, która ewakuowała okolicę.

 

ZOBACZ: Francja. Przez alarm bombowy ewakuowano cztery lotniska

 
Funkcjonariusze próbowali porozumieć się z całkowicie okrytą burką kobietą. Ta jednak nie przestawała w swoich wołaniach i nie stosowała się do poleceń mundurowych. W obawie o bezpieczeństwo policjanci postrzelili ją w brzuch


Kobieta została szybko zabrana ze stacji i przetransportowana do szpitala. Jej stan określany jest jako "krytyczny".  

Groziła, że wysadzi się w powietrze. Wszczęto dochodzenie

W związku z tym, że kobieta groziła wysadzeniem się w powietrze, teren został przeszukany. Jednak nie znaleziono na stacji żadnych materiałów wybuchowych.  

 

ZOBACZ: Francja: Stan najwyższego zagrożenia terrorystycznego. Tysiące żołnierzy na ulicach


Prokuratora wszczęła w sprawie dwa śledztwa. Pierwsze dotyczy grożenia śmiercią i zastraszania policjantów przez podejrzaną. Z kolei druga sprawa ma na celu wyjaśnienie, czy działania policji były współmierne do sytuacji i czy prawidłowo użyli broni.

 

We Francji panuje najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego, który ustalono po zastrzeleniu nauczyciela przez 20-latka. Miało to miejsce 13 października. Napastnik został powiązany z radykalną grupą islamistyczną. 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie