Ukraiński ruch oporu wysadził samochód z oficerami FSB na pokładzie

Świat
Ukraiński ruch oporu wysadził samochód z oficerami FSB na pokładzie
PAP/Mykola Kalyeniak
Ukraińscy żołnierze

Na kontrolowanych przez Rosję terenach Ukrainy aktywny jest ruch oporu, któremu udało się wyśledzić rosyjskich oficerów z Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Partyzanci wysadzili samochód z agentami na pokładzie, a pozostali członkowie służby musiały zmienić kryjówkę.

Do wysadzenia samochodu doszło 23 października na terenie okupowanego przez Rosjan Berdiańska w obwodzie zaporoskim. 

 

"W wyniku eksplozji zniszczony został samochód, w którym znajdowało się czterech członków rosyjskiej FSB. Przedstawiciele ukraińskiego ruchu oporu przeprowadzili akcję odwetową na ulicy Miczurina w pobliżu hotelu Jaśmin Guest-House, który funkcjonariusze FSB zamienili na swoją kryjówkę" - napisały w raporcie ukraińskiego wywiadu. 

 

ZOBACZ: Rosyjscy żołnierze okradają ciała swoich kolegów. Jest nagranie

 

Według GRU wśród zabitych oficerów znajduje się rosyjski zbrodniarz wojenny, który stosował przemoc wobec okolicznych mieszkańców

Służby w popłochu zmieniają kryjówkę

Jak informuje Ukrainform niedługo po przeprowadzeniu ataku okupanci wydłużyli godzinę policyjną w całym obwodzie zaporoskim, a przedstawiciele rosyjskich służb specjalnych opuścili hotel i przenieśli się w inne miejsce

 

ZOBACZ: Rosyjski żołnierz rzucił w dzieci prawdziwym granatem

 

"Jednak to miejsce jest dobrze znane także odważnym podziemnym patriotom Ukrainy" - twierdzi ukraiński wywiad. Jak podkreśla Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy sytuacja operacyjna na wschodzie i południu Ukrainy pozostaje trudna. W ciągu ostatniej doby ponad 20 razy wioski z obwodu zaporoskiego takie jak Lewadne, Malinivka, Hulyajpole, czy Nowoseliwka znalazły się pod ostrzałem rosyjskiej artylerii.

 

Federalna Służba Bezpieczeństwa to rosyjska służba specjalna powstała z przekształcenia Federalnej Służby Kontrwywiadowczej. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie